Włochy: siatka przestępcza żeruje na imigrantach. Drastyczne praktyki przemytników - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Włochy: siatka przestępcza żeruje na imigrantach. Drastyczne praktyki przemytników

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

We Włoszech utworzono egipską siatkę przestępczą, zajmującą się przemycaniem imigrantów do Europy. Ich praktyki są wyjątkowo brutalne i drastyczne.

O tym, w jaki sposób działają przemytnicy, opowiedział niedawno Nuredina Atta Wehabredi, z którego pomocą policja rozbiła jedną z takich przestępczych siatek. Jednym z najbardziej szokujących wyznań Wehabrediego, który sam działał w takiej siatce, był opis systemu zarabiania na imigrantach. Od każdego, twierdzi świadek, pobierana jest opłata za przemyt w wysokości 15 tys. dol. Jeśli jednak imigrant nie jest w stanie zapłacić przemytnicy mordują go, a jego narządy… sprzedają. –Przewożą je zwykle do klienta w torbach termicznych – relacjonował Wehabredi.

W ocenie Nuredina Wehabrediego, tylko w 2015 r. przemytnicy zarobili miliony na zorganizowanych 6 transportach morskich, ktόrymi dotarło do Palermo 4 tys. imigrantόw. Większość z nich zapłaciła dodatkowo za pomoc w opuszczeniu ośrodka pobytu i przetransportowanie do Rzymu lub Mediolanu, skąd kontynuowali dalszą podrόż do Niemiec, Holandii czy Skandynawii.

Przeprowadzone przez policję śledztwo ujawniło zrόżnicowanie środkόw i metod używanych do przemytu imigrantόw, nie tylko droga morską. Docierają oni do Europy wykorzystując  instytucję łączenia rodzin i tzw. lewe małżenstwa, za ktόre trzeba płacić od 10 do 15 tys. euro.

Po rozbiciu jednej z siatek przemytniczych policja ujawniła, że głόwni oskarżeni zajmowali się także przemytem wyjątkowo niebezpiecznych i coraz bardziej popularnych we Włoszech narkotyków.

Przykład Włoch ukazuje, że faworyzowanie inwazji emigrantόw do Europy pod płaszczykiem humanizmu i filantropii oznacza w praktyce popieranie i utrzymywanie niebezpiecznych grup mafijnych, dla których przemyt ludzi to tylko jeden z wielu nielegalnych biznesów.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy