w

Wójcik nt. ustawy o SN: To oznacza chaos, anarchię, destrukcję państwa [WIDEO]

Fot. Twitter

Michał Wójcik odniósł się na antenie TVN24 do ustawy o Sądzie Najwyższym, która w jego opinii na szczęście nie wejdzie w życie. Zdaniem polityka przyjęcie takich przepisów oznaczałoby chaos, anarchię oraz destrukcję państwa. Poseł Solidarnej Polski dodał, iż podważanie statusu jednego sędziego przez innego byłoby bardzo niebezpieczne i nie skończyłoby się dobrze dla wymiaru sprawiedliwości.

– Uważam że przyjęcie tej ustawy oznacza chaos, anarchię, destrukcję państwa i to jest przekroczenie czerwonej linii, dlatego że podważanie statusu przez sędziów, sędzia sędziego, jest bardzo niebezpieczne. – powiedział Wójcik.

– Osobą, która odpowiada za wymiar sprawiedliwości jest Prokurator Generalny, więc oczywiste, że gdyby ta ustawa weszła w życie, to zapraszałby Pan mnie i pytał, co się dzieje, że w sądownictwie jest totalna anarchia. Ja bym wtedy powiedział, że źródłem jest ta ustawa, która na szczęście została zablokowana i dzisiaj niemal cała scena polityczna mówi językiem Zbigniewa Ziobry. – dodał poseł Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Romanowski: Przez system ETS polskie rodziny stracą 1200 złotych rocznie

Jacek Ozdoba o ETS: To szaleństwo trzeba zatrzymać!