Wolny rynek kontra lobby taksówkarskie. Mafia buraków wkracza do gry?

2
1458

Kwestia UBERa doskonale pokazuje jak działa wolny rynek, masz samochód? Wsiadasz do niego i podwożąc ludzi zarabiasz pieniądze. Bez licencji, bez miesięcy wyrabiania dokumentów, bez konieczności bycia zrzeszonym w taksówkarskich korporacjach. Ty jesteś zadowolony i Twoi klienci również, sami się decydują z Tobą jechać, mają z góry ustaloną kwotę i pewność, że taksiarz nie oszuka ich na dziesiątki złotych.

Co na to taksówkarze? Skoro od wielu lat działały taksówkarskie korporacje to zdążyły w tym czasie przyzwyczaić się do całkowitego braku konkurencji oraz wyrobić sobie układy np. w świecie przestępczym. Nie od dzisiaj wiadomo, że wielu kierowców taksówek to emerytowani milicjanci albo wojskowi. W Internecie możemy znaleźć setki opisów jak to wyłudzane są pieniądze od turystów czy osób zwyczajnie nieznających miasta. Ten rynek przynosi milionowe obroty i korporacje taksówkarskie będą się bronić przed nowymi pomysłami, które mogą odebrać im kawałek tortu przewozowego, a UBER ma zamiar to zrobić.

W nocy z 18 na 19 marca kilkunastu kierowców Ubera w Warszawie zostało zaatakowanych przez “nieznanych” sprawców. Szyby i karoserie ich samochodów oblewano mieszanką oleju i ekskrementów. Osoby prawdopodobnie powiązane z kryminalistami, którzy zaatakowali samochody, wrzuciły na Facebooku film:

W związku z licznymi oskarżeniami o udział w wczorajszych incydentach, chcielibyśmy zauważyć, że nie mogliśmy, niestety, nikogo polewać gównem, czy innym śmierdzącym syfem, bo trzymaliśmy w tym czasie kamery w rękach ! Efektem jest film poniżej…Mimo fali hejtu, nie cenzurujemy komentarzy, nie dość, że świadczą o poziomie umysłowym komentatorów, ale również o tym, że cios był skuteczny i bolesny :-)Podejrzewamy, że to nie jest ostatnie słowo ,, nieznanych sprawców " :-)Zresztą dziś, podobno, też coś będzie :-)Będziemy relacjonować na bieżąco…Tymczasem życzymy miłego oglądania :-)

Opublikowany przez Taryfa24 na 19 marca 2016

Opublikowany przez Taryfa24 na 18 marca 2016

Jeśli nie była to prowokacja Ubera aby wypromować swoją markę w Polsce, to dziwię się dlaczego nikt nie wysiadł z samochodu i nie zaatakował sprawców. Znając polskie realia, to do bójek dochodzi nawet kiedy “dwa janusze” krzywo na siebie spojrzą a w tym przypadku ktoś kałem oblewa drugiemu samochód i pozostaje to bez żadnej reakcji? Jeśli jednak rzeczywiście jacyś taksówkarze dopuścili się czegoś takiego, to poziom walki jest żenujący. W ciągu minionego weekendu Uberowi przybyły po tej aferze dziesiątki użytkowników:

ubertaxi2

W normalnych warunkach to klient powinien wybierać z kim woli jechać, jeśli korporacje taksówkarskie nie nadążają za rynkiem, nie obsługują zamawiania taksówek np. poprzez aplikacje na Androida/iOS to nic dziwnego, że ludzie, szczególnie ci młodzi będą korzystać z Ubera.

Uber działa w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Poprzez aplikację mobilną klient zamawia samochód z kierowcą. Opłatę pobiera się z karty kredytowej pasażera. Koszty przejazdu są zdecydowanie niższe niż w przypadku tradycyjnych taksówek. Nie ma go jeszcze w Szczecinie i jeszcze nigdy nie korzystałem z Ubera ale po tej patologicznej, kryminalnej akcji… z całą pewnością z tego skorzystam odwiedzając Warszawę. Kilkukrotnie korzystałem już z “blablacar”, aplikacji w której wyszukuje się wspólne przejazdów na dłuższych trasach. Zdecydowanie polecam.

Komentarze:

komentarzy

2 COMMENTS

  1. W Edynburgu gdzie mieszkam sa 2 rodzaje taksowek. Pierwsza z wszelkimi prawami licencjonowana. Licencja jest bardzo droga i samochód też. Tą jeżdża taksiarze po egzaminie i mogą stać na postojach i być łapani na rękę.Druga to booking hire only. Taxi na telefon tu mozna sie spodziewac wszystkiego, ze gosc nie mowi po angielsku ze nie zna miasta. Oni maja prawo tylko brac klientow na telefon. Mysle ze to dobre rozwiazanie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here