w

Wolny rynek kontra lobby taksówkarskie. Mafia buraków wkracza do gry?

Kwestia UBERa doskonale pokazuje jak działa wolny rynek, masz samochód? Wsiadasz do niego i podwożąc ludzi zarabiasz pieniądze. Bez licencji, bez miesięcy wyrabiania dokumentów, bez konieczności bycia zrzeszonym w taksówkarskich korporacjach. Ty jesteś zadowolony i Twoi klienci również, sami się decydują z Tobą jechać, mają z góry ustaloną kwotę i pewność, że taksiarz nie oszuka ich na dziesiątki złotych.

Co na to taksówkarze? Skoro od wielu lat działały taksówkarskie korporacje to zdążyły w tym czasie przyzwyczaić się do całkowitego braku konkurencji oraz wyrobić sobie układy np. w świecie przestępczym. Nie od dzisiaj wiadomo, że wielu kierowców taksówek to emerytowani milicjanci albo wojskowi. W Internecie możemy znaleźć setki opisów jak to wyłudzane są pieniądze od turystów czy osób zwyczajnie nieznających miasta. Ten rynek przynosi milionowe obroty i korporacje taksówkarskie będą się bronić przed nowymi pomysłami, które mogą odebrać im kawałek tortu przewozowego, a UBER ma zamiar to zrobić.

W nocy z 18 na 19 marca kilkunastu kierowców Ubera w Warszawie zostało zaatakowanych przez “nieznanych” sprawców. Szyby i karoserie ich samochodów oblewano mieszanką oleju i ekskrementów. Osoby prawdopodobnie powiązane z kryminalistami, którzy zaatakowali samochody, wrzuciły na Facebooku film:

W związku z licznymi oskarżeniami o udział w wczorajszych incydentach, chcielibyśmy zauważyć, że nie mogliśmy, niestety, nikogo polewać gównem, czy innym śmierdzącym syfem, bo trzymaliśmy w tym czasie kamery w rękach ! Efektem jest film poniżej…Mimo fali hejtu, nie cenzurujemy komentarzy, nie dość, że świadczą o poziomie umysłowym komentatorów, ale również o tym, że cios był skuteczny i bolesny :-)Podejrzewamy, że to nie jest ostatnie słowo ,, nieznanych sprawców " :-)Zresztą dziś, podobno, też coś będzie :-)Będziemy relacjonować na bieżąco…Tymczasem życzymy miłego oglądania :-)

Opublikowany przez Taryfa24 na 19 marca 2016

Opublikowany przez Taryfa24 na 18 marca 2016

Jeśli nie była to prowokacja Ubera aby wypromować swoją markę w Polsce, to dziwię się dlaczego nikt nie wysiadł z samochodu i nie zaatakował sprawców. Znając polskie realia, to do bójek dochodzi nawet kiedy “dwa janusze” krzywo na siebie spojrzą a w tym przypadku ktoś kałem oblewa drugiemu samochód i pozostaje to bez żadnej reakcji? Jeśli jednak rzeczywiście jacyś taksówkarze dopuścili się czegoś takiego, to poziom walki jest żenujący. W ciągu minionego weekendu Uberowi przybyły po tej aferze dziesiątki użytkowników:

ubertaxi2

W normalnych warunkach to klient powinien wybierać z kim woli jechać, jeśli korporacje taksówkarskie nie nadążają za rynkiem, nie obsługują zamawiania taksówek np. poprzez aplikacje na Androida/iOS to nic dziwnego, że ludzie, szczególnie ci młodzi będą korzystać z Ubera.

Uber działa w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Poprzez aplikację mobilną klient zamawia samochód z kierowcą. Opłatę pobiera się z karty kredytowej pasażera. Koszty przejazdu są zdecydowanie niższe niż w przypadku tradycyjnych taksówek. Nie ma go jeszcze w Szczecinie i jeszcze nigdy nie korzystałem z Ubera ale po tej patologicznej, kryminalnej akcji… z całą pewnością z tego skorzystam odwiedzając Warszawę. Kilkukrotnie korzystałem już z “blablacar”, aplikacji w której wyszukuje się wspólne przejazdów na dłuższych trasach. Zdecydowanie polecam.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Demokracja po rosyjsku czyli nagranie jak głosuje się w rosyjskim parlamencie :-)

Szczyty głupoty! Julia Pitera: “zamachy to nic nowego, a dzisiejszego nie można łączyć z kwestią imigrantów!”