WOŚP w 2016 roku zebrała łącznie 72 mln zł. O taką kwotę zadłużenie Polski powiększa się w ciągu 7 godzin!

1
18506

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego w jak szalonym tempie rośnie obecnie Polski dług. W okresie od stycznia do października 2016 roku zadłużenie powiększyło się o kwotę 76,199 mld zł. To oznacza, że w ciągu jednej doby przyrastało nam statystycznie ok. 250,7 mln zł nowych zobowiązań. Wystarczy zatem zaledwie 7 godzin, aby kwota długu naszego kraju powiększyła się o równowartość rewelacyjnego – jak by się wydawało – wyniku WOŚP z ubiegłego roku (72 mln zł).

Aby lepiej zobrazować sobie tempo i skalę wzrostu zadłużenia naszego kraju, warto – w mojej opinii – odwołać się do finansowych efektów znanych publicznych zbiórek (np. WOŚP czy Szlachetna Paczka) i zestawić je z danymi Ministerstwa Finansów na temat polskiego długu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z ok. 100 tysiącami wolontariuszy na ulicach i wielką machiną promocyjną, podczas finału z 2016 roku zebrała łącznie 72 mln zł. Akcja “Szlachetna Paczka” księdza Jacka Stryczka zebrała w 2015 roku dary o wartości 54 mln zł. Kwoty te na pierwszy rzut oka wyglądają oszałamiająco. Jeśli jednak zestawimy je np. z kwotami uśrednionego dziennego przyrostu długu naszego kraju za 2016 rok, to nagle wyniki te mocno mizernieją.

ZOBACZ:

Dziś przekroczymy BILION DŁUGU PUBLICZNEGO! Zobacz ile to pieniędzy…

Okazuje się, że w okresie od stycznia do końca października 2016 roku dług Skarbu Państwa powiększył się o +76,199 mld zł. To oznacza, że dziennie zobowiązania naszego kraju powiększały się średnio o 250,7 mln zł. Zestawiając dzienny przyrost długu z wynikami powszechnie znanych akcji charytatywnych można dostrzec prawdziwą skalę problemu. Wystarczy 5 godzin, by zadłużenie Polski powiększyło się o równowartość zebranych w 2015 roku przez “Szlachetną Paczkę” darów lub 7 godzin, by powiększyło się o równowartość rewelacyjnego wyniku WOŚP z ubiegłego roku…

To nie są dobre informacje…

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here