WRESZCIE! Po 70 latach oczekiwania powstanie tunel łączący wyspy Wolin i Uznam! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

WRESZCIE! Po 70 latach oczekiwania powstanie tunel łączący wyspy Wolin i Uznam!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Świnoujście otrzymało w ubiegłym tygodniu decyzję o dofinansowaniu z unijnych środków budowy tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. Jak mówił wtedy prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, na tę decyzję czekał 15 lat, a mieszkańcy miasta 70 lat.

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, który w Szczecinie podsumował 2016 r. w regionie, powiedział podczas konferencji prasowej, że decyzja ta oznacza, iż po 70 latach pojawiła się realna i konkretna perspektywa stałego połączenia Wyspy Wolin z Wyspą Uznam.

– Doceniając wkład i rolę każdego, kto do tego przyłożył rękę warto podkreślić, że nie byłoby tej decyzji bez zaangażowania rządu PiS – podkreślił.

Joachim Brudziński odniósł się także do wprowadzonej w życie ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego nazywanej ustawą stoczniową. Powołując się na informacje portalu gospodarkamorska.pl Brudziński powiedział, że stoczniowcy, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy za granicę po zlikwidowaniu stoczni w Szczecinie, teraz dzięki ustawie stoczniowej są przekonani, że odbudowa przemysłu okrętowego nastąpi.

Wicemarszałek Sejmu przypomniał także, że w czerwcu ub.r. podpisano list intencyjny ws. budowy dwóch promów na zamówienie Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. List podpisali uczestnicy konsorcjum, które ma zbudować jednostki: Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego, Stocznia Remontowa “NAUTA”, Morska Stocznia Remontowa Gryfia oraz Szczeciński Park Przemysłowy, działający na terenach po byłej stoczni w Szczecinie.

Zdaniem Brudzińskiego, powołującego się na informacje wspomnianego portalu, stocznia Gryfia weszła w br. z pełnym portfelem zamówień.

– Kiedy obejmowaliśmy władzę stocznia remontowa Gryfia chyliła się ku upadkowi, a Polska Żegluga Bałtycka była przygotowywana do prywatyzacji, bo państwu się to nie opłacało, bo było zbyt drogie. Wszystko miało być polikwidowane, bo się nie da. Okazuje się, że się da – podsumował Wicemarszałek Brudziński.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,227FaniLubię
17,870ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy