w ,

WRESZCIE! POLSKI żołnierz będzie strzelać z POLSKIEJ broni!

Po raz pierwszy w historii podstawowym uzbrojeniem polskiego żołnierza może być karabin o całkowicie krajowej konstrukcji. Powstaje już bowiem Modułowy System Broni Strzeleckiej (MSBS).

Budowa systemu pozwala na wykorzystanie jednego karabinka w różnych zastosowaniach. Zaletą MSBS jest rozwiązanie komory zamkowej, która jest wspólna dla dwóch układów konstrukcyjnych – klasycznego i bezkolbowego. W taki sposób można uzyskać nawet 11 odmiennych taktyczno-technicznie konstrukcji strzeleckich.

Koncepcja modułowej konstrukcji karabinka jest cenionym rozwiązaniem. Używana jest m.in. przez amerykańskie wojska specjalne. Jej wykorzystanie pozwala zwiększyć komfort użytkowania broni i zmniejszyć koszty jej eksploatacji. Modułowość pozwala też zwiększyć przewagę nad przeciwnikiem.

W najbliższym czasie w Polsce odbędą się próby superkarabinka MSBS – 5,56 K w układzie klasycznym oraz karabinka podstawowego MSBS- 5,56 B w systemie bezkolbowym.

Za: pch24.pl, Źródło: defence24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=2g5Ifzqq2Ts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Merkel chwali pracę Donalda Tuska. „Grzeczna psinka?” :-)

Sikorowski zaatakował Żołnierzy Wyklętych. Minister od „robienia laski” pokazał, że z polskością nie ma wiele wspólnego.