w ,

Ws. dewastacji warszawskich pomników interweniuje Premier, minister Kaleta i Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

Na swoim profilu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki komentuje bulwersujące dewastacje warszawskich pomników, których dokonali działacze organizacji LGBT:

Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 29 lipca 2020

„Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można usprawiedliwić dowolne, nawet najbardziej obrazoburcze zachowanie, walką o swoją wizję świata? Czy cel uświęca środki? Zdecydowanie NIE!

Są pewne granice, które zostały wczoraj przekroczone. Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii Stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna.

Każda ze stron wielkiego ideologicznego sporu naszych czasów, który narasta na całym świecie, i którego skutki odczuwamy również w Polsce, musi zrozumieć, że są pewne nieprzekraczalne granice poziomu agresji.

I nie mówimy tu wyłącznie o agresji fizycznej, ale przede wszystkim medialnej, werbalnej – w sferze kultury, symboli i ideologii, bo dziś tego rodzaju agresja posiada dużo większą siłę oddziaływania na społeczeństwa.

Miliony Polaków pragną dziś żyć w państwie tolerancyjnym i szanującym różne punkty widzenia. W pełni to popieram i jako premier polskiego rządu będę zawsze stał na straży wolności słowa i myśli. Te wartości były i są nierozerwalnie związane z Polską i Solidarnością.

Tego rodzaju akty wandalizmu, jakie obserwowaliśmy wczoraj w Warszawie, nie prowadzą do niczego dobrego, i mają jeden cel – jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo. Nie pozwolę na to!

W Polsce nie popełnimy błędów zachodu. Wszyscy widzimy, do czego prowadzi tolerancja wobec barbarzyństwa. Tolerancja oznacza również wzajemność. Bez poszanowania ideałów większości wszelkie mniejszości zamiast zjednywać sobie zwolenników – przysparzają wyłącznie wrogów.

Stanisław Jerzy Lec powiedział kiedyś – “Burząc pomniki, oszczędzajcie cokoły. Zawsze mogą się przydać.”

Tylko czy burzący na pewno wiedzą, do czego?”

Środowiska LGBT zaatakowały Marszałka Piłsudskiego i Wincentego Witosa! Wulgarne napisy: “Je*cie się”

Wiceminister Kaleta – konferencja prasowa

Bojówkarze LGBT sprofanowali szereg pomników w Warszawie!

💬 Sprofanowano pomnik, który warszawiakom i Polakom kojarzy się z bardzo dramatycznymi przeżyciami i siłą wiary polskiego narodu. Mowa o pomniku Chrystusa Zbawiciela, który stoi tutaj nieopodal przy bazylice św. Krzyża. Pomnik, który był zniszczony podczas wojny w trakcie Powstania Warszawskiego przez Niemców (…). O pomniku tym mówił m.in. Jan Paweł II w swojej słynnej homilii na ówczesnym Placu Zwycięstwa, dzisiaj Placu Piłsudskiego w 1989 r. następującymi słowy: Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem straszliwie trudną bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944, zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę w której legła pod własnymi gruzami. Nikt dzisiaj nie pamięta, że pod tymi gruzami legł Chrystus Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu. Tak o tym pomniku mówił ponad 40 lat temu św. Jan Paweł II. Stała się rzecz skandaliczna, która musi spotkać się ze stanowczą reakcją naszego państwa.

Opublikowany przez Sebastian Kaleta Środa, 29 lipca 2020

💬 Sprofanowano pomnik, który warszawiakom i Polakom kojarzy się z bardzo dramatycznymi przeżyciami i siłą wiary polskiego narodu. Mowa o pomniku Chrystusa Zbawiciela, który stoi tutaj nieopodal przy bazylice św. Krzyża. Pomnik, który był zniszczony podczas wojny w trakcie Powstania Warszawskiego przez Niemców (…). O pomniku tym mówił m.in. Jan Paweł II w swojej słynnej homilii na ówczesnym Placu Zwycięstwa, dzisiaj Placu Piłsudskiego w 1989 r. następującymi słowy: Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem straszliwie trudną bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944, zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę w której legła pod własnymi gruzami. Nikt dzisiaj nie pamięta, że pod tymi gruzami legł Chrystus Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu. Tak o tym pomniku mówił ponad 40 lat temu św. Jan Paweł II. Stała się rzecz skandaliczna, która musi spotkać się ze stanowczą reakcją naszego państwa.” – pisze na Facebooku wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa składa Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

„Jako Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu wysłaliśmy dziś kilkunastostronicowe zawiadomienie do Prokuratury; wg nas popełniono przestępstwa z art. 196 k.k., tj. obraza uczuć religijnych oraz z art. 261 k.k., tj. znieważenie pomnika. Sprawcy okazują teraz daleko idącą pogardę i zapowiadają kolejne ataki, muszą zostać ukarani nie tylko finansowo – w takich przypadkach na otrzeźwienie z bezkarności powinno się wymierzać maksymalne kary, w tym kary więzienia”

Jako Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu wysłaliśmy dziś kilkunastostronicowe zawiadomienie do Prokuratury;wg nas…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Środa, 29 lipca 2020

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

WIDEO: Minister Warchoł – „Komisarz Helena Dalli gwałci Kartę Praw Podstawowych! Polacy nie są obywatelami drugiej kategorii w Unii Europejskiej!”

Ustawa 447. Raport Departamentu Stanu