w ,

Ws. dewastacji warszawskich pomników interweniuje Premier, minister Kaleta i Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

Na swoim profilu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki komentuje bulwersujące dewastacje warszawskich pomników, których dokonali działacze organizacji LGBT:

Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 29 lipca 2020

“Podstawowym warunkiem każdej cywilizowanej debaty o tolerancji jest zdefiniowanie granic owej tolerancji. Czy można usprawiedliwić dowolne, nawet najbardziej obrazoburcze zachowanie, walką o swoją wizję świata? Czy cel uświęca środki? Zdecydowanie NIE!

Są pewne granice, które zostały wczoraj przekroczone. Zbezczeszczona figura Jezusa z Krakowskiego Przedmieścia to nie tylko symbol religijny, ale świadek dramatycznej historii Stolicy. Tej samej Warszawy, która ucierpiała z rąk ludzi, którzy nie tolerowali innej wizji świata, niż ich własna.

Każda ze stron wielkiego ideologicznego sporu naszych czasów, który narasta na całym świecie, i którego skutki odczuwamy również w Polsce, musi zrozumieć, że są pewne nieprzekraczalne granice poziomu agresji.

I nie mówimy tu wyłącznie o agresji fizycznej, ale przede wszystkim medialnej, werbalnej – w sferze kultury, symboli i ideologii, bo dziś tego rodzaju agresja posiada dużo większą siłę oddziaływania na społeczeństwa.

Miliony Polaków pragną dziś żyć w państwie tolerancyjnym i szanującym różne punkty widzenia. W pełni to popieram i jako premier polskiego rządu będę zawsze stał na straży wolności słowa i myśli. Te wartości były i są nierozerwalnie związane z Polską i Solidarnością.

Tego rodzaju akty wandalizmu, jakie obserwowaliśmy wczoraj w Warszawie, nie prowadzą do niczego dobrego, i mają jeden cel – jeszcze bardziej podzielić społeczeństwo. Nie pozwolę na to!

W Polsce nie popełnimy błędów zachodu. Wszyscy widzimy, do czego prowadzi tolerancja wobec barbarzyństwa. Tolerancja oznacza również wzajemność. Bez poszanowania ideałów większości wszelkie mniejszości zamiast zjednywać sobie zwolenników – przysparzają wyłącznie wrogów.

Stanisław Jerzy Lec powiedział kiedyś – “Burząc pomniki, oszczędzajcie cokoły. Zawsze mogą się przydać.”

Tylko czy burzący na pewno wiedzą, do czego?”

Środowiska LGBT zaatakowały Marszałka Piłsudskiego i Wincentego Witosa! Wulgarne napisy: “Je*cie się”

Wiceminister Kaleta – konferencja prasowa

https://www.facebook.com/sjkaleta/videos/590763245135714/?__xts__%5B0%5D=68.ARBSdv2dc7fSPQ_7gUJKi3L9befQjkzCNgkJW-Lb3fXKmARd4RUp13sOJoQTJYFef-VB5i8vHcwmHzEUwBnCqvLzrCVZFDKwlj2GIGvQmNEozfqnU7s1WNe0Dn29rnVrg7lkwnhJIYKyQyGwi4ijJIPKMY1lSaDIKxXN5Hr-qCKiYW98F3bP7ixLyt6Gq7kkXIWTpe44w2XfzBBcYHLORSW-etr2ec9Q7sGSmwHVHnlu5dy67mlXK5613YCq6p-r18m5np4UiUb6hd3Sttonx0mfYWahg57iPFV7Zm0VGFauZEvtJzQRvxcwpCUisqJyEpAtydP3q6UbBzo9cTT8bZY1pDaFS6oV_l6yEw&__tn__=-R

💬 Sprofanowano pomnik, który warszawiakom i Polakom kojarzy się z bardzo dramatycznymi przeżyciami i siłą wiary polskiego narodu. Mowa o pomniku Chrystusa Zbawiciela, który stoi tutaj nieopodal przy bazylice św. Krzyża. Pomnik, który był zniszczony podczas wojny w trakcie Powstania Warszawskiego przez Niemców (…). O pomniku tym mówił m.in. Jan Paweł II w swojej słynnej homilii na ówczesnym Placu Zwycięstwa, dzisiaj Placu Piłsudskiego w 1989 r. następującymi słowy: Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem straszliwie trudną bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944, zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę w której legła pod własnymi gruzami. Nikt dzisiaj nie pamięta, że pod tymi gruzami legł Chrystus Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu. Tak o tym pomniku mówił ponad 40 lat temu św. Jan Paweł II. Stała się rzecz skandaliczna, która musi spotkać się ze stanowczą reakcją naszego państwa.” – pisze na Facebooku wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa składa Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

“Jako Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu wysłaliśmy dziś kilkunastostronicowe zawiadomienie do Prokuratury; wg nas popełniono przestępstwa z art. 196 k.k., tj. obraza uczuć religijnych oraz z art. 261 k.k., tj. znieważenie pomnika. Sprawcy okazują teraz daleko idącą pogardę i zapowiadają kolejne ataki, muszą zostać ukarani nie tylko finansowo – w takich przypadkach na otrzeźwienie z bezkarności powinno się wymierzać maksymalne kary, w tym kary więzienia”

Jako Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu wysłaliśmy dziś kilkunastostronicowe zawiadomienie do Prokuratury;wg nas…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu Środa, 29 lipca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

WIDEO: Minister Warchoł – “Komisarz Helena Dalli gwałci Kartę Praw Podstawowych! Polacy nie są obywatelami drugiej kategorii w Unii Europejskiej!”

Ustawa 447. Raport Departamentu Stanu