w

Wstrząsające dane: Norwegowie coraz chętniej stawiają na islam!

Stał się muzułmaninem w dzieciństwie lub wczesnych latach młodości – takie zdanie można przeczytać w wielu miejscach w dokumentach zgromadzonych przez PST (Politiets Sikkerhetstjeneste – specjalnych jednostek policji) dotyczących norweskich islamistów. Oto badania przedstawiające obraz mieszkających tam muzułmanów.

Dane wskazują, że muzułmanie często radykalizują się przed 40. rokiem życia, Aż 88 proc. z tej grupy ma korzenie inne niż norweskie – pochodzą z Bliskiego Wschodu i Afryki Płn. Jednak aż 76 proc. wyznawców allacha, mieszkających w Norwegii legitymuje się paszportem tego kraju.

Badania pokazują, że islam w Norwegii pociąga przede wszystkim młodych mężczyzn z niskim wykształceniem, wysokim wskaźnikiem przestępczości i luźnym przywiązaniem do rynku pracy.

Jak muzułmanie trafili do Norwegii? 61 proc. mieszkających obecnie w Norwegii islamistów imigrowała w dzieciństwie lub wczesnych latach młodzieńczych, a 17 proc. straciło jednego lub obojga rodziców w wyniku konfliktu zbrojnego. Norweskie służby oceniają, że ponad 70 proc. tzw. islamskich radykałów przybyło do kraju po wybuchu konfliktów w Syrii i Iraku.

– Dane z raportu PST znacząco ułatwią nam, jako służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, śledzenie potencjalnego zagrożenia ze strony zarówno pojedynczych osób, jak i grup – wyjaśnił potrzebę gromadzenia powyższych danych szef PST, Benedicte Bjørnland.

Obecnie islam to druga po względem liczebności wiernych religia w Norwegii. Według różnych danych w kraju tym mieszka już od 2,4 do 3,7 proc. muzułmanów. Dominują, reprezentujący głównie przybysze z Pakistanu, reprezentujący islam sunnicki.

https://www.youtube.com/watch?v=qkwy1HfdSkI

Za: pch24.pl, źródło www.sedmitza.ru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Antyaborcyjna piosenka: Szejk Biforjuz – „Mamo”

Komuniści domagają się delegalizacji polskich organizacji narodowych!