Wstrząsające dane: Norwegowie coraz chętniej stawiają na islam! - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Wstrząsające dane: Norwegowie coraz chętniej stawiają na islam!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Stał się muzułmaninem w dzieciństwie lub wczesnych latach młodości – takie zdanie można przeczytać w wielu miejscach w dokumentach zgromadzonych przez PST (Politiets Sikkerhetstjeneste – specjalnych jednostek policji) dotyczących norweskich islamistów. Oto badania przedstawiające obraz mieszkających tam muzułmanów.

Dane wskazują, że muzułmanie często radykalizują się przed 40. rokiem życia, Aż 88 proc. z tej grupy ma korzenie inne niż norweskie – pochodzą z Bliskiego Wschodu i Afryki Płn. Jednak aż 76 proc. wyznawców allacha, mieszkających w Norwegii legitymuje się paszportem tego kraju.

Badania pokazują, że islam w Norwegii pociąga przede wszystkim młodych mężczyzn z niskim wykształceniem, wysokim wskaźnikiem przestępczości i luźnym przywiązaniem do rynku pracy.

Jak muzułmanie trafili do Norwegii? 61 proc. mieszkających obecnie w Norwegii islamistów imigrowała w dzieciństwie lub wczesnych latach młodzieńczych, a 17 proc. straciło jednego lub obojga rodziców w wyniku konfliktu zbrojnego. Norweskie służby oceniają, że ponad 70 proc. tzw. islamskich radykałów przybyło do kraju po wybuchu konfliktów w Syrii i Iraku.

– Dane z raportu PST znacząco ułatwią nam, jako służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, śledzenie potencjalnego zagrożenia ze strony zarówno pojedynczych osób, jak i grup – wyjaśnił potrzebę gromadzenia powyższych danych szef PST, Benedicte Bjørnland.

Obecnie islam to druga po względem liczebności wiernych religia w Norwegii. Według różnych danych w kraju tym mieszka już od 2,4 do 3,7 proc. muzułmanów. Dominują, reprezentujący głównie przybysze z Pakistanu, reprezentujący islam sunnicki.

Za: pch24.pl, źródło www.sedmitza.ru

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,879ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy