Opis wydarzenia: ONR Brygada Podlaska, Patriotyczna Jagiellonia oraz Narodowa Hajnówka pragnie Państwa serdecznie zaprosić na trzecią już edycję hajnowskiego marszu ku pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości rozpoczynamy marszem o godzinie 14:00 spod Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża. W tym roku rozszerzamy program obchodów. Bezpośrednio po marszu w Hajnowskim Domu Kultury będzie miała miejsce projekcja filmu pt. „Bury – Podwójnie Wyklęty” w reżyserii Ewy Szakalickiej. Po filmie odbędzie się dyskusja oraz spotkanie z reżyserką i Michałem Ostapiukiem z IPN delegatura Olsztyn.

Dlaczego Hajnówka? Jest to jedyne miasto w Polsce, w którym do dzisiaj szarga się dobre imię żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Po dziś dzień tamtejsze środowiska nieprzychylne etosowi Niezłomnych powielają nieprawdziwe historie o naszych bohaterach. To tam podczas naszych manifestacji Obywatele RP wspólnie z antifą bezskutecznie blokują nasz przemarsz. I to właśnie tam wielu mieszkańców nazywa siebie Rusinami, a tamtejsze ziemie wedle ich mniemania są okupowane.

Hajnówka należy do państwa polskiego. Dlatego też naszym moralnym obowiązkiem jest to, aby w końcu na tej jakże czerwonej ziemi polska myśl zwyciężyła.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/201423907076283

Tadeusz Płużański o Żydach, antysemityzmie, Jedwabnem, Żołnierzach Wyklętych i kpt. Rajsie Burym

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here