w ,

Wydłużą wiek emerytalny, ograniczą 500+, uwolnią banki od podatku, zlikwidują CBA, IPN i OT? Wystarczy, że pojawi się odpowiednia okazja

Patrząc przez pryzmat dotychczasowych wyborów posłów Platformy oraz zapowiedzi jej liderów można wysnuć wniosek, iż powrót do wydłużonego wieku emerytalnego, uwolnienie sektora finansowego od podatku bankowego czy ograniczenie beneficjentów programu 500+ to niemal pewniki. Jeśli do tego uwzględnić słowa Grzegorza Schetyny wypowiedziane w ubiegłym roku na konwencji PO, to również likwidacja CBA i IPN wydaje się być nieunikniona. O Obronie Terytorialnej nawet nie będę wspominał, jako o tworze na wskroś „pisowskim”. Tutaj nie ma żadnej nadziei.

Według słów Grzegorza Schetyny z października ubiegłego roku – IPN oraz CBA to instytucje, które „zatruwają życie publiczne w Polsce”. Dlatego, gdy Platforma Obywatelska powróci do władzy, będą one musiały zostać zlikwidowane – taki przekaz został ukuty przez lidera PO w trakcie przemówienia na konwencji tej partii.

IPN to, zdaniem Schetyny, ośrodek który służy manipulowaniu faktami, a CBA to nadpolicja, której celem jest wywołanie strachu i paraliżowania swoich politycznych przeciwników.

Jeśli spojrzymy nieco szerzej, przez pryzmat dotychczasowych wyborów podejmowanych przez posłów PO w polskim parlamencie, to okaże się, że w ślad za likwidacją IPN i CBA, niemal pewnym jest również likwidacja obrony terytorialnej, powtórne wydłużenie wieku emerytalnego, uwolnienie sektora finansowego od podatku bankowego oraz ograniczenie beneficjentów programu 500+. Wszak w każdej z tych spraw przedstawiciele PO jasno wyrażali swoje poglądy. W 2012 roku głosowali za wydłużeniem wieku emerytalnego do 67 roku życia. Wcześniej (jak i później) byli przeciwko wprowadzenia tzw. podatku bankowego. W ubiegłym roku natomiast, jak jeden mąż wstrzymali się w sprawie głosowania nad wejściem w życie programu 500+ i byli przeciwko utworzeniu wojsk obrony terytorialnej.

Powyższe każe sądzić, że gdy Platforma Obywatelska powróci do władzy, to istotnie zrewiduje politykę prorodzinną w ramach 500+, powtórnie wydłuży wiek emerytalny, zwolni banki z płacenia podatku bankowego, zlikwiduje IPN, CBA i WOT.

By było tak, jak było.

Za: niewygodne.info.pl

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Londyn: zatrzymano mężczyznę o „nieeuropejskim wyglądzie”. Miał plecak wypełniony nożami

Brytyjski psycholog w Sejmie: aborcji nie da się dokonać, nie płacąc za to ceny