w ,

Wyrok sądu: Wałęsa musi zapłacić odszkodowanie stoczniowcowi, na którego donosił SB!

Były prezydent Lech Wałęsa przegrał w sądzie z opozycjonistą z czasów PRL Henrykiem Jagielskim. O sprawie poinformował na Twitterze Krzysztof Wyszkowski. – Byłem pewien, że wygram tę sprawę, gdyby było inaczej, to nie poszedłbym do sądu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Henryk Jagielski, który potwierdził, że sąd nakazał Wałęsie m.in. przeprosiny i wypłatę odszkodowania, a w przypadku nie wykonania wyroku karę finansową z każdy dzień zwłoki.

“Ikona Tuska na kolanach! Sąd nakazał Wałęsie zapłatę odszkodowania stoczniowcowi, na którego donosił SB. Bolek zapierał się, że nie wykona tego wyroku, ale teraz będzie płacił 500 zł za każdy dzień zwłoki. Ironia losu polega na tym, że kapuś tyle brał za każdy swój podły donos!”

– Mam na to dokumenty z IPN, z który wynika, że Wałęsa donosił, zresztą nie tylko na mnie, bo łącznie jest to 80 osób. Większość z nich już nie żyje. Nie mogłem mu przebaczyć. To był człowiek, który nie miał żadnych oporów w latach 70. Byłem pewien, że tylko Wałęsa może donosić – mówi Jagielski. Rozmówca portalu PolskieRadio24.pl dodał, że otrzymał dziś wiele telefonów od opozycjonistów z czasów PRL, którzy pogratulowali mu zwycięskiej batalii sądowej z Lechem Wałęsą.

Haneryk Jagielski pracował w Stoczni Gdańskiej w latach 1950-1981. Współorganizator strajku w grudniu 1970 roku, uczestnik strajku w czerwcu 1976 roku i współorganizator strajku w sierpniu 1980 roku. Za działalność opozycyjną został w 2008 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Za: PolskieRadio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Donald Tusk w 2014 r.: “Nigdy nie zwątpiłem w osobistą uczciwość Sławomira Nowaka”

“Na roboty do Niemiec”. Porażka sezonu szparagowego w Niemczech.