w ,

Wyrok śmierci za apostazję lub obrażanie Mahometa! Każdy muzułmanin może być katem! (WIDEO)

Farag Foda był egipskim pisarzem i publicystą, także działaczem praw człowieka, który został zamordowany w czerwcu 1992 roku przez członków grupy islamistycznej al-Gama’a al-Islamija po tym, jak został oskarżony o bluźnierstwo przez komitet złożony z ulemów (duchownych) muzułmańskiej uczelni Al-Azhar w Kairze. Zarzucano mu odstępstwo od islamu, popieranie oddzielenia religii od państwa i faworyzowanie istniejącego systemu prawnego Egiptu zamiast szariatu (prawa islamskiego).

ZOBACZ: Apostaci z islamu żyją w Europie w strachu przed mordem ze strony muzułmanów!

Foda był jedną z 202 osób zabitych przez “motywowane politycznie ataki” w Egipcie w okresie od marca 1992 do września 1993 roku. Krótko po śmierci – w grudniu 1992 r jego publikacje zostały zakazane. Ośmiu z trzynastu islamistów postawionych potem przed sądem za morderstwo zostało uniewinnionych.

Kary za apostazję z islamu w poszczególnych państwach.
Kary za apostazję z islamu w poszczególnych państwach.

Jedną z osób zaangażowanych w zabójstwo Foda był Abu El’Ela Abdrabu, który został zwolniony z więzienia w 2012 roku pod rządami Muhammada Mursi’ego. W wywiadzie, który wyemitowano w telewizji Al-Arabiya w dniu 14 czerwca 2013 Abdrabu usprawiedliwiał morderstwo Foda.

https://www.youtube.com/watch?v=oIb7m9gV7Sg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Islamista Aziz Karaoglu wywalony z organizacji KSW i ukarany karą w wysokości 800 tys. zł!

Korwin w Europarlamencie: “Europę zalewa afrykańskie szambo!” “Zlikwidować zasiłki!”