Na zdjęciu: Ciało Zbigniewa Godlewskiego (Janka Wiśniewskiego), 18-letniego pracownika fizycznego ZP Gdynia, zabitego 17 XII 1970 r. strzałem w głowę i klatkę piersiową (foto: Edmund Pelpliński [Wikipedia / CC 0])
w , ,

Za Grudzień’70 nikt nie poniósł kary, bo system III RP chronił komunistów. Miernik, który zaprotestował, dostał 10 m-cy paki…

Przypomnijmy – w grudniu 1970 r. komunistyczne władze zamordowały 45 osób. Ponad 1100 osób zostało rannych (na zdjęciu ciało 18-letniego Zbigniewa Godlewskiego zabitego strzałem w głowę i klatkę piersiową). Zbrodnia ta do dzisiaj nie została rozliczona. Winni dożyli spokojnie swoich dni, bowiem III RP roztoczyła nad nimi parasol ochronny. Co innego człowiek, który symbolicznie przeciwstawił się takiemu stanowi rzeczy (rzucił śmietankowym tortem w sędzię orzekającą w/s Kiszczaka). Dla niego sądy III RP były bezwzględne i posadziły go do paki.

Istotą bezmiaru niesprawiedliwości III RP jest to, że PRL-owskich zbrodniarzy potrafiła chronić jak własnych dzieci. Jaruzelski, Ciastoń, Kiszczak nigdy nie trafili nawet na 1 dzień do więzienia, mimo iż to oni byli odpowiedzialni za śmierć setek i cierpienia wielu tysięcy ludzi. Co innego człowiek, który symbolicznie przeciwstawił się takiemu stanowi rzeczy poprzez rzucenie śmietankowym tortem w sędzię orzekającą w/s Kiszczaka.

Przypomnijmy – 20 kwietnia 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Zygmunta Miernika na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za rzucenie w 2013 roku tortem w sędzię, która orzekała w sprawie komunistycznego zbrodniarza Czesława Kiszczaka. Miernik musiał odbyć swoją karę. Czesławowi Kiszczakowi, aż do momentu jego naturalnej śmierci, włos z głowy nie spadł z powodu zbrodni, jakich dopuścił się w czasach PRL… III RP roztoczyła bowiem nad nimi oraz nad innymi zbrodniarzami parasol ochronny.

Warto to podkreślić, że właśnie za taką starą III RP walczy dziś KOD i opozycja totalna. Chcą, żeby było tak jak było, żeby esbecy byli bezkarni, zbrodniarzy nie dosięgła kara, a beneficjenci okrągłego stołu oraz ich rodziny mogły nadal czerpać finansowe profity z deal’u do jakiego doszło w 1989 roku…

Za: niewygodne.info.pl

Ranking szpitali. Zestawienie najbardziej bezpiecznych dla pacjentów placówek!

Brak godności? Kijowski spędzi Święta za 30 tys. zł zebrane przez wiekowe fanki