w ,

ZAKAZ DYSKUSJI O SZCZEPIENIACH! Tak uważa prezes Naczelnej Izby Lekarskiej

Cenzura zamiast merytorycznej debaty na skomplikowany temat? Takie rozwiązanie zaproponował szef Naczelnej Izby Lekarskiej w odpowiedzi na emisję publicystycznego talk-show „Studio Polska” na antenie TVP Info. Program poświęcony był negatywnemu wpływowi szczepionek na zdrowie pacjentów.

Maciej Pawlicki, jeden z prowadzących cykliczną audycję napisał we wtorek na swoim profilu w serwisie społecznościowym: „Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za wszystkie gratulacje i podziękowania za ‘odwagę, uczciwość, profesjonalizm, rzetelność, przełamanie tabu milczenia’ skierowane do nas po programie „Studio Polska” na temat Niepożądanego Efektu Poszczepionkowego (NOP). To słowa dla całej Ekipy SP, przekazałem je Koleżankom i Kolegom. Mam natomiast ogromną prośbę: jeśli uznajecie Państwo, że ten program Studio Polska byt ważny, potrzebny i rzetelny – piszcie to proszę na stronie www.tvp.pl tam, gdzie jest kontakt z widzami. To ważne, bo szef Naczelnej Rady Lekarskiej właśnie zażądał od Prezesa TVP natychmiastowego zaprzestania emitowania tego rodzaju programów i usunięcia ich ze stron TVP”.

Redakcja TVP tak zapowiadała audycję: Szczepionki – bezpieczeństwo czy niebezpieczeństwo naszych dzieci?. Dlaczego w debacie publicznej jest tyle wątpliwości? Czy to system zawodzi? Rozmowa z rodzicami, którzy uważają, że to szczepionki są przyczyną chorób ich dzieci oraz ci, którzy uważają, że choroba lub śmierć dziecka wywołane zostały przez brak szczepionki. W studiu także m.in. posłowie, lekarze i działacze społeczni.

Program wyemitowany został w sobotę 19 listopada. Wciąż można obejrzeć go w serwisie VOD telewizji publicznej: CZĘŚĆ 1 i CZĘŚĆ 2

O skutkach ubocznych sza! „Wyborcza” na tropie ruchu antyszczepionkowego w szeregach TVP

Telewizja Polska otwarcie wspiera ruch antyszczepionkowy. To skandal i działanie na szkodę obywateli” – grzmi „Gazeta Wyborcza” przytaczając opinię szefa Naczelnej Izby Lekarskiej. Czyżby medium tak zaciekle walczące o wolność słowa chciało zdusić głosy krytyki płynące często od osób doświadczających skutków powikłań poszczepionkowych i wysłać w niebyt ich uwagi dotyczące dyktatu koncernów farmaceutycznych?

O tym, że szczepienia niosą za sobą zagrożenie, w Polsce od lat nie można było głośno mówić. Często osoby borykające się z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi (NOP) pozostawały same ze swoimi problemami. Dopiero rozwój mediów społecznościowych pozwolił na połączenie sił tzw. ruchów antyszczepionkowych, co zostało dostrzeżone w mediach. O zgrozo – wedle „GW” – także w Telewizji Publicznej, która na swe anteny wpuściła głos przeciwników przymusowych szczepień.

„Temat szczepień podjęła ostatnio TVP, stając po stronie przeciwników szczepionek” – alarmuje „Wyborcza”. Powołując się na opinię Macieja Hamankiewicza, prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, medium wyraziło oburzenie takim obrotem sprawy. Poszło o „Studio Polska” w TVP Info, w którym eksperci bronili szczepień, choć przyznawali, że powikłania występują.

„Jednak prowadzący (Maciej Pawlicki i Katarzyna Matuszewska) często im przerywali, oddając głos przeciwnikom szczepionek. Była ich większość” – pisze „GW”. I boleje na faktem, że trzy czwarte programu poświęcone było opowieściom rodziców, którzy twierdzili, że choroby ich dzieci są wynikiem NOP. Zdaniem Harmankiewicza, nie mieli na to dowodów. Stąd zdaniem szefa NIL, celem programu było wywołanie lęku w społeczeństwie.

Środowiska zrzeszające lekarzy oburzają się, bo to nie pierwszy tego rodzaju program na antenach TVP. A przecież – co przypomina gazeta – prezes TVP i minister zdrowia podpisali list intencyjny „w sprawie współpracy, która ma polegać na kształotowaniu postaw prozdrowotnych oraz tworzeniu audycji promujących zdrowie”.

Teraz NIL chce interwencji ministra zdrowia w sprawie antyszczepionkowych programów. O tym czy ktoś w końcu zajmie się problemami osób borykającymi się z NOP, nikt nie wspomniał.

Głos w sprawie zabrał Maciej Pawlicki, który na swoim profilu na Facebook’u podziękował za gratulacje i podziękowania za „odwagę, uczciwość, profesjonalizm, rzetelność, przełamanie tabu milczenia” skierowane po programie „Studio Polska” na temat NOP. „To słowa dla całej Ekipy SP, przekazałem je Koleżankom i Kolegom. Mam natomiast ogromną prośbę: jeśli uznajecie Państwo, że ten program Studio Polska był ważny, potrzebny i rzetelny – piszcie to proszę na stronie www.tvp.pl tam, gdzie jest kontakt z widzami. To ważne, bo szef Naczelnej Rady Lekarskiej właśnie zażądał od Prezesa TVP natychmiastowego zaprzestania emitowania tego rodzaju programów i usunięcia ich ze stron TVP” – napisał.

W obronie autorów programu stanęły też poszkodowane w wyniku NOP rodziny. W liście otwartym do władz kraju oraz kierownictwa TVP podkreśliły, że po upadku komuny nie można pozwalać na cenzurowanie programów TVP, której „misją jest pokazywanie bolączek zwykłych ludzi, patrzenie na ręce urzędnikom, także skorumpowanym, aroganckim, bezdusznym, dla których najważniejsza jest kariera lub powiązania finansowe”.

„Bardzo prosimy o poruszanie tego problemu, bo poprzednia ekipa skutecznie zamiatała go pod dywan, a duże dzienniki hojnie sponsorowane przez koncerny, publikują jedynie poprawny politycznie obraz szczepień w Polsce. Kreują wirtualne epidemie (np. fikcyjna epidemia odry) aby strachem motywować ludzi do wstrzykiwania konkretnych produktów, bez informacji o ryzyku z tym związanym” – podkreślają.

Za: pch24.pl, źródło: „Gazeta Wyborcza”, Facebook

https://www.youtube.com/watch?v=taP_QqWhByk

Co myślisz?

5 komentarzy

Dodaj odpowiedź
 1. Na jakiej podstawie prawnej Na podstawie -„Kodeksu postępowania administracyjnego jako podstawowa ustawa regulująca działania administracji”
  • Zgodnie z obowiązującym prawem KPA ,”każda instytucja publiczna lub organ egzekucyjny zobowiązani są, do podania formalnych merytorycznych względów podstawy swoich czynności prawnych,”

  • Wg art. 5. k.c. ” Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno -gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.”

  • Pierwszą zasadą, o której mowa w Kodeksie jest zasada praworządności. Oznacza ona, iż przestrzeń w jakiej poruszają się organy i w jakiej działają jest ściśle określona przepisami prawa; mogą one działać tylko na podstawie obowiązujących przepisów.

  • Ponieważ prawo administracyjne reguluje stosunki pomiędzy państwem a obywatelem na organy administracji publicznej został nałożony obowiązek stosowania zasady uwzględniania interesu społecznego oraz słusznego interesu obywateli oraz zasady pogłębiania zaufania administracji publicznej. W każdym stadium postępowania administracyjnego organ administracji publicznej ma obowiązek informować stronę o przysługujących jej prawach. Nie mogą zachodzić sytuacje, iż strona zostanie pokrzywdzona ze względu na swoja nieznajomość prawa (zasad informowania strony i innych uczestników postępowania została określona w art. 9).

  • W postępowaniu administracyjnym ma zastosowanie także zasada czynnego udziału. Artykuł 10 zapewnia możliwość uczestnictwa strony w każdym etapie postępowania, zapewnia także prawo wypowiedzi oraz możliwość przedstawiania dowodów. Od powyższej zasady przewidziane są wyjątki – artykuł 10 § 2 pozwala na odstąpienie od tej zasady w przypadku spraw niecierpiących zwłoki, zagrażających życiu a także w celu uniknięcia niepowetowanej szkody. Na organy administracji został nałożony także obowiązek uzasadniania podjętych przez siebie decyzji (zasada przekonywania – art. 11).
  • Postępowanie administracyjne powinno przebiegać szybko i sprawnie, zwłaszcza w przypadku zebrania całego materiału dowodowego (zasada szybkości i prostoty postępowania).
  • art. 73 KPA
  • § 1. W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów.

 2. oczywiscie ale najgorsze akurat tutaj jest to ze jest to jawna cenzura i zakaz wypowiedzi niezgodnych z tym co teraz sie forsuje

  Był juz taki ustrój gdzie za mówienie głośno ze cos sie nie podoba miało sie spore problemy

  Czemu dziennikarze sie nie buntują nie zgłaszają tego do odpowiednich organów !?

  Czemu nie organizuje sie czarnego (lub innego) protestu w obronie wolności wyboru i wypowiedzi

Jeden ping

 1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Młoda POLKA – gnębiona, bita i MOLESTOWANA w NIEMIECKIEJ szkole!

Węgrzy stawiają kolejny mur uniemożliwiający nielegalne przekraczanie granicy!