Zakazane Piosenki – Paweł Kukiz

1
4420

ZakazanePiosenkiKukizPawelPłyta Pawła Kukiza: Zakazane Piosenki. Po sukcesie solowej płyty Kukiza, zatytułowanej „Siła i honor”, która oparła się wszelkim schematom gatunkowym, czy stylistycznym, a jednocześnie w błyskawicznym tempie zyskała status złotej, przyszedł czas na nieco lżejszy projekt.

Kukiz na Zakazanych piosenkach nie bawi się jednak w metafory, nie owija w bawełnę, tylko wali prostu z mostu. Tęgi łomot dostaje policja, obrywają funkcjonariusze służb wszelakich, media, ale przede wszystkim politycy. Bezkompromisowym treściom towarzyszy odpowiednia muzyka. To nie są pieśni biesiadne i beztroskie. To rockowy, mocno gitarowy, a jednocześnie charakterystyczny niepowtarzalnymi partiami dęciaków i instrumentów klawiszowych skład. Nic dziwnego, w końcu u boku Kukiza stoją starzy dobrzy znajomi, m.in. grający na klawiszach Krzysztof “Alladyn” Imiołczyk a na gitarze Wojciech “Amorek ” Cieślak z zespołu “Kukiz i Piersi”. Całość podparta jest mocną sekcją rytmiczną: bas – Grzegorz Zioła, perkusja – Łukasz Łabuś. Amorka na drugiej gitarze wspiera Jacek Kasprzyk.

Zakazane piosenki to 12 gorzkich muzycznych pigułek, które nie każdy będzie chciał przełknąć. Ale jak to w przypadku lekarstw bywa, nie chodzi o smak, lecz o działanie – i dobrze jest wiedzieć, że istnieją jeszcze artyści, którzy wierzą, że muzyką można zmienić świat.

Zapraszam do zakupu płyty Zakazane Piosenki:
Pamiętajcie, że kupując płytę wspieracie Pawła Kukiza i jego funkcjonowanie na scenie politycznej. Paweł Kukiz nie bierze pieniędzy z budżetu państwa, nie stoją za nim bogate partie polityczne, wszystko musi finansować ze środków własnych:

Piosenki z Płyty Zakazane Piosenki:

YouTube responded with an error: Daily Limit Exceeded. The quota will be reset at midnight Pacific Time (PT). You may monitor your quota usage and adjust limits in the API Console: https://console.developers.google.com/apis/api/youtube.googleapis.com/quotas?project=953693436516

Piosenka “Dnia 4 Czerwca”

Dnia 4 czerwca roku pamiętnego
Zebrała się banda stolca okrągłego
Kiszczak, Jaruzelski, moskiewskie pachołki
Ze zdrajcami ludzi podzielili stołki
Naród pokłócili, Polskę zrujnowali
Boga się nie boją i nigdy nie bali

65% w sejmie miejsc zabrali
I tym cały naród spacyfikowali
Zdrajców z opozycji kasą przekupili
Radia i gazety sobie podzielili
Mediami sterują, naród ogłupiają
Ze już od ćwierćwiecza ludzie wolność maja

65% komuniści wzięli
I do dziś trwa układ
Okrągłych złodziei
65% wzięli w parlamencie
Żeby narodowi mogli pętać ręce

Żeby narodowi mogli spętać ręce

Komentarze:

komentarzy

1 KOMENTARZ

  1. […] Piosenek „politycznych” Kukiz nagrał więcej ale ciężko tutaj przytoczyć wszystkie, umieściłem te, które sam znałem i dawniej słuchałem nie kojarząc zupełnie Kukiza z polityką. Nie wrzucam tutaj również piosenek nagranych niedawno, możecie je posłuchać np. tutaj: Zakazane Piosenki […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here