w ,

Zakazane Piosenki – Paweł Kukiz

ZakazanePiosenkiKukizPawelPłyta Pawła Kukiza: Zakazane Piosenki. Po sukcesie solowej płyty Kukiza, zatytułowanej „Siła i honor”, która oparła się wszelkim schematom gatunkowym, czy stylistycznym, a jednocześnie w błyskawicznym tempie zyskała status złotej, przyszedł czas na nieco lżejszy projekt.

Kukiz na Zakazanych piosenkach nie bawi się jednak w metafory, nie owija w bawełnę, tylko wali prostu z mostu. Tęgi łomot dostaje policja, obrywają funkcjonariusze służb wszelakich, media, ale przede wszystkim politycy. Bezkompromisowym treściom towarzyszy odpowiednia muzyka. To nie są pieśni biesiadne i beztroskie. To rockowy, mocno gitarowy, a jednocześnie charakterystyczny niepowtarzalnymi partiami dęciaków i instrumentów klawiszowych skład. Nic dziwnego, w końcu u boku Kukiza stoją starzy dobrzy znajomi, m.in. grający na klawiszach Krzysztof “Alladyn” Imiołczyk a na gitarze Wojciech “Amorek ” Cieślak z zespołu “Kukiz i Piersi”. Całość podparta jest mocną sekcją rytmiczną: bas – Grzegorz Zioła, perkusja – Łukasz Łabuś. Amorka na drugiej gitarze wspiera Jacek Kasprzyk.

Zakazane piosenki to 12 gorzkich muzycznych pigułek, które nie każdy będzie chciał przełknąć. Ale jak to w przypadku lekarstw bywa, nie chodzi o smak, lecz o działanie – i dobrze jest wiedzieć, że istnieją jeszcze artyści, którzy wierzą, że muzyką można zmienić świat.

Zapraszam do zakupu płyty Zakazane Piosenki:
Pamiętajcie, że kupując płytę wspieracie Pawła Kukiza i jego funkcjonowanie na scenie politycznej. Paweł Kukiz nie bierze pieniędzy z budżetu państwa, nie stoją za nim bogate partie polityczne, wszystko musi finansować ze środków własnych:

Piosenki z Płyty Zakazane Piosenki:

YouTube responded with an error: The playlist identified with the request's <code>playlistId</code> parameter cannot be found.

Piosenka “Dnia 4 Czerwca”

Dnia 4 czerwca roku pamiętnego
Zebrała się banda stolca okrągłego
Kiszczak, Jaruzelski, moskiewskie pachołki
Ze zdrajcami ludzi podzielili stołki
Naród pokłócili, Polskę zrujnowali
Boga się nie boją i nigdy nie bali

65% w sejmie miejsc zabrali
I tym cały naród spacyfikowali
Zdrajców z opozycji kasą przekupili
Radia i gazety sobie podzielili
Mediami sterują, naród ogłupiają
Ze już od ćwierćwiecza ludzie wolność maja

65% komuniści wzięli
I do dziś trwa układ
Okrągłych złodziei
65% wzięli w parlamencie
Żeby narodowi mogli pętać ręce

Żeby narodowi mogli spętać ręce

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Córka Andrzeja Dudy – Kinga Duda – Studentka Prawa na UJ

Kto steruje Komorowskim? MOCNY FILM