Założenie firmy w Polsce trwa średnio 37 dni. W Czechach 9 dni, na Węgrzech 7, a w Estonii tylko 3,5 dnia - PrawicowyInternet.pl
sobota, 11 lipca, 2020

Założenie firmy w Polsce trwa średnio 37 dni. W Czechach 9 dni, na Węgrzech 7, a w Estonii tylko 3,5 dnia

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Zgodnie z najnowszą edycją stworzonego przez Bank Światowy raportu “Doing Business”, nasz kraj zajmuje dopiero 107. miejsce na świecie pod względem czasu potrzebnego na założenie firmy działającej jako spółka z o.o. Przeciętnie trwa to u nas aż 37 dni. Pod tym względem plasujemy się gdzieś pomiędzy Zambią, Ghaną i Madagaskarem. Nie mamy też się co porównywać z innymi krajami naszego regionu – w Czechach założenie firmy trwa przeciętnie 9 dni, na Węgrzech 7 dni, a w Estonii jedynie 3,5 dnia.

Ranking “Doing Business” jest tworzony przez ekspertów Banku Światowego. Ma on na celu ocenę swobody działalności gospodarczej w danym kraju. W trakcie jego tworzenia brane są pod uwagę są różne czynniki – począwszy od kwestii obciążenia podatkami, poprzez bariery administracyjne, dostęp do kredytów, a skończywszy na długości postępowań sądowych w sprawach gospodarczych.

Zgodnie z najnowszą edycją ww. rankingu (2017) nasz kraj zajął w nim 24. miejsce w klasyfikacji generalnej. Okazuje się, że to najlepszy wynik Polski w historii tego badania (w porównaniu do edycji ‘2016 awansowaliśmy o jedno “oczko”).

Niższy ZUS dla małej działalności gospodarczej od 1 stycznia 2019 r.

Pozycja Polski w tym rankingu byłaby niewątpliwie lepsza, gdyby nie fatalne dane na temat czasu, jakie potrzeba poświęcić, aby założyć w naszym kraju działalność gospodarczą (jako przykład wzięto zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Zdaniem ekspertów z Banku Światowego trwa to u nas aż 37 dni. W tej klasyfikacji w skali świata zajęliśmy odległe, bo aż 107. miejsce. Przeglądając ranking możemy dostrzec, że o dwie pozycje wyprzedza nas Zambia (105. miejsce na świecie). My za to minimalnie jesteśmy lepsi od Ghany (110. miejsce) i Madagaskaru (113. miejsce).

Niestety, także w przypadku państw z naszego regionu (Europa Środkowo-Wschodnia) niespecjalnie mamy z kim się porównywać. Na Słowacji założenie firmy działającej pod postacią spółki z o.o. trwa przeciętnie 11,5 dnia. W Czechach 9 dni, na Węgrzech 7 dni, na Ukrainie 5 dni, a w Estonii jedynie 3,5 dnia.

Za: niewygodne.info.pl, źródło: Rankings (doingbusiness.org)

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,709FaniLubię
18,058ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy