Zapalmy światło wolności! – apel prezesa IPN do władz samorządowych - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Zapalmy światło wolności! – apel prezesa IPN do władz samorządowych

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

O włączenie się 13 grudnia do akcji społeczno-edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło Wolności” zaapelował w liście do marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast prezes IPN Jarosław Szarek.

„Pragniemy, aby 13 grudnia o 19.30 w urzędach i budynkach użyteczności publicznej zapłonęły w oknach świece” – napisał dr Jarosław Szarek. IPN chce przypomnieć po raz kolejny „wszystkich tych, którzy wybrali drogę oporu”. Zapalenie świecy stało się w grudniową noc wyrazem sprzeciwu wobec władz oraz gestem solidarności z ofiarami.

Akcja odbywa się pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, udział w niej weźmie wielu polityków i tysiące Polaków, którzy zechcą zapalić świecę, by upamiętnić tych, którzy z powodu represji w czasie stanu wojennego nie doczekali wolnej Polski.

Kampania IPN „Zapal Światło Wolności” nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 r. wykonało wielu mieszkańców Zachodu. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił wówczas Jan Paweł II, a wezwał do tego również ówczesny prezydent USA Ronald Reagan.

Za: ipn.gov.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,185FaniLubię
17,885ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy