Zbojkotować Noble! Szachy! Fizykę! IQ! Bo rasistowskie.

0
7576

28 lutego odbędzie się ceremonia rozdania najważniejszych nagród filmowych na świecie, Oscarów. Wśród nominowanych nie znalazł się ani jeden czarnoskóry aktor. Murzyni podnieśli lament: “Rasizm!” Reżyser Spike Lee (facet, który jest autorem filmu o Malcolmie X, w którym grali sami murzyni, który zarzucał Clintowi Eastwoodowi, że w filmie “Listy z Iwo Jimy” nie obsadził żadnego Afroamerykanina… pomimo tego, że żaden murzyn tam nie walczył) oświadczył, że nie weźmie udziału w gali rozdania najcenniejszych w branży filmowej nagród Jada Pinkett Smith (żona Willa Smitha) wywołała aferę swoją wypowiedzią, jej zdaniem Amerykańska Akademia Filmowa przyznaje nominacje, dyskryminując czarnoskórych. Czy niedługo będziemy świadkami wprowadzenia parytetów we wszelkich nagrodach filmowych? 

Dwa lata temu Oscara za najlepszy film otrzymał: “Zniewolony. 12 Years a Slave”, poprawna politycznie opowieść o zniewoleniu czarnej ludności. Film rywalizował wówczas z o wiele lepszymi “Ona”, “Wilk z Wall Street” czy z “Witaj Klubie”, nikt jednak nie podważał decyzji jako rasistowskiej w stosunku do białych. Najlepszą aktorką drugoplanową została wówcza Lupita Nyong’o, która w “Zniewolonym” grała przez kilkanaście minut, a jej sceny ograniczały się do kwiku pod batem. Pokonała Jennifer Lawrence, Julię Roberts i Sally Hawkins. Czy nie było to rasistowskie, że powimo mniejszego talentu, gorszej gry aktorskiej – otrzymałą statuetkę? Jako ciekawostkę podam, że Lupita w ostatnich Gwiezdnych Wojnach zagrała Maz Kanatę.

oskary

Rasistowska nauka! Trzeba zakazać!

Okazuje się, że nie tylko Oscary są rasistowskie! W rankingu 98 najlepszych szachistów na świecie jest zaledwie trzech niebiałych, są to Hindusi, których Murzynami ciężko nazwać… ranking kobiet jest tak samo oburzający! Ani jednej czarnoskórej szachistki. Zakazać i zbojkotować szachy! Wśród 50 najlepszych w układaniu kostki rubika, również nie ma ani jednego murzyna. Zakazać! 

Współodkrywca DNA i laureat Nobla James Watson wywołał polityczno-naukowy skandal, twierdząc że Afrykanie są mniej inteligentni niż mieszkańcy innych kontynentów. “Zachodnia polityka społeczna oparta jest na założeniu, że inteligencja Afrykańczyków jest taka sama jak nasza, choć testy pokazują, że to niekoniecznie prawda. Wie o tym każdy, kto ich zatrudnia” – argumentował uczony i dodawał, że niepokoi się o przyszłość Czarnego Lądu. Facet powiedział prawdę i wywołał tym samym furię politycznej poprawności. Musiał przepraszać.

Spośród prawie 850 laureatów Nagrody Nobla, tylko 15 jest czarnoskórych, 11 z nich to nagrody pokojowe przyznane głównie za walkę z dyskryminacją ludności czarnej. Trzy z literatury i tylko jedna z ekonomii dla Sir Williama Arthura Lewisa. A gdzie nagrody w dziedzinie fizyki? chemii? medycyny? Rasistowskie! Zakazać! czarninaukowcy

Przykład Nobla dla Baracka Obamy pokazuje, że można prowadzić równocześnie kilka wojen, destabilizować sytuację na świecie, powodować migrację i śmierć milionów ludzi a jednocześnie być docenionym za “budowanie pokoju”. Mają Ci Szwedzi rozmach i poczucie humoru.

Całkiem niedawno w USA uznano testy inteligencji za rasistowskie. Murzyni wypadali w nich zdecydowanie gorzej niż biali i Azjaci – mieli średnio prawie 20 punktów IQ mniej… trzeba zakazać! Bo rasizm! 

Oczywiście kwestia rasizmu to temat, z którego nie powinno się żartować, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy miliony białych mężczyzn doświadczają okrutnej dyskryminacji ze względu na kolor skóry. Rasizm w stosunku do białej ludności przybrał na sile i jest szeroko praktykowany nie tylko przez czarnoskórych ale również przez chorych na polityczną poprawność lewicowych działaczy. Jako biały facet, domagam się równości rasowej, np. w NBA! 

 

Źródła:

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here