w ,

ZDRADA! W niemieckiej gazecie Wałęsa żąda od UE nałożenia sankcji na Polskę!

„Domagam się efektywnych działań, łącznie z groźbą wykluczenia z Unii Europejskiej” – powiedział Lech Wałęsa w wywiadzie dla weekendowego dodatku dziennika „Sueddeutsche Zeitung” poświęconego Polsce.

W opinii noblisty jeśli któreś państwo członkowskie UE nie stosuje się do wspólnych reguł, powinna istnieć możliwość wykluczenia go ze wspólnoty.

Były prezydent zaatakował w wywiadzie Jarosława Kaczyńskiego i jego tragicznie zmarłego brata Lecha. Przypomniał dlaczego w latach 90. pozbawił stanowisk braci Kaczyńskich.

– Uważałem ich za niebezpiecznych i doszedłem do wniosku, że trzeba ich pozbawić tych stanowisk, na których mogą podejmować ważne polityczne decyzje. Są oni niepewni, zakompleksieni i dlatego patrzą wstecz, a nie do przodu – stwierdził Wałęsa.

Nawiązując do zwycięstwa wyborczego „Prawa i Sprawiedliwości” były prezydent powiedział, że „ludzie Kaczyńskiego sięgając po populizm i demagogię wprowadzili wiele zła i będą to kontynuować, aż nie zostaną zatrzymani. Polska znajduje się w ślepej uliczce i dlatego potrzebuje pomocy z całego świata” – powiedział rozmówca „Sueddeutsche Zeitung”.

Wałęsa zapewnił, że będzie się starał doprowadzić do referendum w sprawie przyśpieszenia wyborów powszechnych.

Za: pch24.pl, źródło: Deutsche Welle

https://www.youtube.com/watch?v=2IiIq31hIlQ

4 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Młode Kurdyjski walczą na pierwszym froncie z ISIS. A gdzie są ich mężowie? [WIDEO]

prof. Chodakiewicz recenzuje początki rządów Prawa i Sprawiedliwości