w , ,

Zginął Rafał Wójcikowski, najbardziej merytoryczny poseł VIII kadencji!

Za: Facebook

W wypadku, do którego doszło dziś rano na trasie S8 koło Skierniewic, zginął poseł Rafał Wójcikowski. Trzy inne osoby zostały ranne. Poseł jechał do Warszawy. Policjanci zidentyfikowali zmarłego dzięki dokumentom znalezionym w roztrzaskanym aucie. Informację o śmierci posła potwierdziła nam oficjalnie rzeczniczka łódzkiej policji, Joanna Kącka.

Rafał Wójcikowski jechał do Warszawy z rodzinnego Tomasza Mazowieckiego. Do śmiertelnego wypadku doszło dziś przed godziną 7.00 na drodze S8 w okolicach miejscowości Wędrogów, między Rawą Mazowiecką a Mszczonowem.

Rafał Wójcikowski miał 43 lata. W 2015 r. został wybrany do Sejmu RP z list komitetu Kukiz’15 w okręgu piotrkowskim. Należał do Stowarzyszenia KoLiber, współpracował z Fundacją Republikańską, był prezesem Fundacji Aurea Libertas. Był doktorem nauk ekonomicznych, czynnie współpracującym z wieloma placówkami edukacyjnymi i naukowymi.

Dla mnie to szok, Rafał Wójcikowski był moim zdaniem najbardziej merytorycznym posłem obecnej kadencji, był uosobieniem “konstruktywnej opozycji”, 30 stycznia miałem nagrywać z nim wywiad u mnie w domu w Szczecinie…

Przypomnę Jego kilka wypowiedzi:

Wielka tragedia nie tylko dla rodziny zmarłego ale również dla całej Polski. Odszedł wspaniały człowiek, solidnie wykształcony, który mógł dla naszego kraju zrobić jeszcze wiele dobrego… Świeć Panie nad Jego duszą!

Informacja ze strony Sejmu:

W wieku zaledwie 43 lat zginął tragicznie w wypadku samochodowym poseł na Sejm VIII kadencji Rafał Wójcikowski. W tych trudnych i bolesnych chwilach składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom Zmarłego. Świeć Panie nad jego duszą.

Przez wielu parlamentarzystów z różnych stron sceny politycznej ceniony za fachowość i profesjonalizm, merytoryczną pracę i zaangażowanie w życie publiczne. Jego nagłe odejście jest postrzegane jako wielka strata dla Sejmu i polskiego parlamentaryzmu. – Nasz Rafał Wójcikowski nie żyje… Osierocił dwójkę dzieci. Ogromny żal… Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie… – napisał Paweł Kukiz, szef klubu Kukiz’15, do którego należał zmarły parlamentarzysta. Kondolencje rodzinie i bliskim posła Rafała Wójcikowskiego złożyła także premier Beata Szydło.

Poseł Rafał Wójcikowski był zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Pracował także w Komisjach: Energii i Skarbu Państwa, Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Polityki Społecznej i Rodziny. Pełnił też funkcję wiceprzewodniczącego Eurorealistycznego Zespołu Parlamentarnego. Angażował się również w prace kilku innych zespołów: Narodowo-Demokratycznego, ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, ds. Uregulowania Stosunków Własnościowych, na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej, ds. Budowy Drogi Ekspresowej S74 oraz ds. współpracy Polsko-Białoruskiej.

Rafał Wójcikowski urodził się 2 grudnia 1973 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Był ekonomistą i nauczycielem akademickim. Ukończył studia na Uniwersytecie Łódzkim, na kierunku finanse i bankowość (1996) oraz informatyka i ekonometria (1999). W 2000 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. został wybrany do Sejmu z listy Kukiz’15 z okręgu wyborczego nr 10 (Piotrków Trybunalski).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W Polsce będzie pro-demograficzne otwarcie na Ukrainę!

Partia Tuska godzi się na sankcję wobec Polski w zamian za poparcie ich kandydata na szefa PE przez liberałów! Oto jak kupczą Polską w Brukseli!