w , ,

Zgwałcił i udusił sześcioletnią dziewczynkę. Poczwórna kara śmierci dla seryjnego zabójcy

24-letni Imran Ali został uznany za winnego morderstwa Zainab Ansari, której ciało znaleziono w styczniu w mieście Kasur w prowincji Pendżab.

Główny podejrzany o zabójstwo 6-letniej dziewczynki na wschodzie Pakistanu został w sobotę skazany na śmierć. Sprawa zbulwersowała kraj i wywołała protesty przeciwko bezczynności policji. Skazany przyznał się też do zabójstwa kilkorga innych dzieci.

Zainab była 12. dzieckiem zabitym w ciągu ostatnich dwóch lat w promieniu dwóch kilometrów od Kasuru. Ali, którego DNA znaleziono na zwłokach 6-latki i sześciorga innych ofiar, przyznał się do ośmiu zbrodni.

– Sąd wydał cztery wyroki śmierci na tego seryjnego zabójcę: jeden za uprowadzenie Zainab, drugi za zgwałcenie jej, trzeci za jej zabicie, a czwarty za akt terroryzmu – powiedział prokurator generalny z Pendżabu Ihtesham Qadir. Ze względów bezpieczeństwa proces, który dotyczył tylko zabójstwa małej Zainab, odbywał się za zamkniętymi drzwiami, w więzieniu w Lahore. Wstęp na salę mieli jedynie bliscy ofiar. Według prokuratora planowane są procesy w sprawie zabójstw pozostałych ofiar Alego.

Zabójstwo dziewczynki wywołało oburzenie w Pakistanie i wywołało protesty w całym kraju przeciwko bezczynności policji. W styczniu podczas starć w Kasurze zginęły dwie osoby. Zabójcę, który przez wiele miesięcy przebywał na wolności, udało się złapać dzięki kampanii medialnej.

Za: PAP, TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PiS usunie bariery biurokratycznie przy budowie mieszkań i odralniania gruntów!

Krzysztof Karoń: „Mamy 8 lat by stworzyć nową elitę patriotyczną!”