w ,

Ziobro i Szydło razem przeciwko zmianom w Programie 500+ “Nie idźmy tą drogą!”

“Program #Rodzina500plus w postaci „bonów” to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia. Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!” – pisze na Twitterze premier Beata Szydło.

“Pomysł zamiany wypłat 500 plus na bony nie był konsultowany z Solidarną Polską i nigdy nie uzyska naszego poparcia” – dodaje minister Zbigniew Ziobro.

Jadwiga Emilewicz w rozmowie z portalem money.pl poinformowała, że rząd planuje gruntowną reformę systemu świadczeń 500+. Chodzi o sposób wypłacania świadczenia, zamiast gotówki miałaby być to forma bonu cyfrowego.

– Nie będzie cyfrowego bonu 500 plus. Nie ma takich planów. Z tego co mi się wydaje, to pani premier mówiła w ogóle o świadczeniach społecznych. Nie wiem, czy wymieniała wprost świadczenie 500 plus. Jeżeli wymieniała, mniejsza o to. Nie ma takich planów. Chciałbym, żeby to wyraźnie wybrzmiało. Program 500 plus będzie wypłacany klasycznie. Tak, jak do tej pory – uciął wątpliwości Piotr Müller w rozmowie w TVN24.

Pomysł zamiany wypłat #500plus na bony nie był konsultowany z Solidarną Polską i nigdy nie uzyska naszego poparcia.

Opublikowany przez Zbigniew Ziobro Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Sąd Najwyższy: Wybory prezydenckie są ważne

To oni uczyli młodzież o żołnierzach wyklętych i powstańcach – powinni zostać uhonorowani państwowymi odznaczeniami!