Znak czasów. Kolonia: Katedra otoczona kamiennymi blokadami w obawie przed islamistami

0
4623

Po ataku terrorystycznym w Barcelonie władze w Niemczech decydują się na zwiększenie środków bezpieczeństwa wokół kościołów. W szczególny sposób dotyka to kolońskiej katedry św. Piotra.

Atak terrorystyczny w Barcelonie, którego sprawcy planowali pierwotnie zaatakować katedrę Sagrada Familia, skłania Niemców do wzmocnienia środków bezpieczeństwa wokół świątyń. Katedra w Kolonii zostanie teraz otoczona mobilnymi kamiennymi blokadami, które mają zapobiec ewentualnemu wjazdowi samochodem we wiernych bądź turystów. Podobne blokady znajdą się także przy pobliskim dworcu centralnym.

ZOBACZ: Niemcy: w sylwestra policja nie wpuściła ok. tysiąca imigrantów z Afryki na plac pod Katedrą w Kolonii

– Otoczenie katedry stanie się bezpieczniejsze. To dobrze, że newralgiczne punkty w Kolonii będą silniej chronione przed wjazdem samochodem – powiedział kierownik katedry, ks. Robert Kleine.

Kolońska policja i władze miejskie zdecydowały się w porozumieniu z władzami katedry na zablokowanie dróg dojazdowych do katedry; dodatkowo raz jeszcze przemyślane zostanie położenie już istniejących blokad.

By blokady nie raziły turystów swoim wyglądem użyto do ich wzniesienia kamieni pochodzących z bocznych wieży samej katedry. – Służy to temu, by blokady zlały się z otoczeniem katedry i nie powodowały optycznych zgrzytów – tłumaczy ks. Kleine.

W kolońskiej katedrze już w marcu wprowadzono ścisłe środki bezpieczeństwa, zakazując wnoszenia do świątyni jakichkolwiek dużych walizek, torb podróżnych czy większych plecaków, a także przenośnych krzeseł. Dodatkowo wejścia do katedry pilnują siły bezpieczeństwa; planowane są kolejne udoskonalenia obecnej koncepcji bezpieczeństwa, choć władze katedry nie podają jeszcze szczegółów.

Niemieckie media podają też, że w obawie przed atakiem terrorystycznym wzmożone środki bezpieczeństwa wprowadzono także odnośnie katedr w Berlinie i Aachen, gdzie wybiórczo kontroluje się podejrzane bagaże wchodzących do świątyń; teraz umacnia się straże wokół drezdeńskiego ewangelickiego kościoła zwanego Frauenkirche, któremu islamiści grozili niedawno spaleniem.

Za: pch24.pl, źródło: domradio.de

 

Komentarze:

komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here