w ,

Zniszczone życie i kariera futbolisty z powodu fałszywego oskarżenia o gwałt

“Pięć lat w więzieniu, pięć lat warunku i rejestracja jako przestępca seksualny. Dla ofiary 1,5 mln $. Fałszywe oskarżenie udało się udowodnić tylko dlatego, że sprawczynię ruszyło sumienie po 10 latach i się przyznała. Nigdy jednak nie poszła za to do więzienia” – to dziś jeden z najpopularniejszych wpisów na Wykopie, nic dziwnego – historia tego mężczyzny pokazuje jak łatwo kobieta może zniszczyć życie mężczyzny zwykłym kłamstwem.

Na bazie tej historii w 2018 roku powstał film – “Inspirująca i prawdziwa historia Briana Banksa (Aldis Hodge), amerykańskiej gwiazdy futbolu licealnego, którego życie wywróciło się do góry nogami, gdy został niesłusznie skazany za przestępstwo, którego nie popełnił. Pomimo braku dowodów, Banks jest prześladowany przez zepsuty system wymiaru sprawiedliwości i skazany na dekadę więzienia i zawieszenia. Wiele lat później, przy wsparciu Justina Brooksa (Greg Kinnear) i California Innocence Project, Banks walczy o odzyskanie życia i spełnienie marzeń o graniu w NFL”

Więcej o tej historii przeczytacie: tutaj

Dlaczego przytaczam tę historię? Oczywiście w kontekście pomysłów Lewicy dot. zmiany ustawy, która miałaby brzmieć tak:

1) w art. 197 § 1 otrzymuje brzmienie: „§ 1. Kto doprowadza inną osobę do obcowania płciowego: przemocą, groźbą bezprawną, podstępem lub bez wcześniejszego wyrażenia przez tę osobę zgody na obcowanie płciowe, podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 12.”;

2) w art. 198 skreśla się wyrazy ,,podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8ˮ i zastępuje się wyrazami: „podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 12”. Art. 2. Ustawa wchodzi w życie 30 dni od dnia ogłoszenia.

“Każdy, kto nie uzyskał wyraźnej i świadomej zgody na kontakt seksualny ma ponosić odpowiedzialność karną” – mówiła posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska zapowiadając projekt, którego konsultacje rozpoczyna Lewica. Zauważyła, że Konwencja stambulska nie jest w pełni zrealizowana. Osobiście liczę, że Konwencja Stambulska niedługo będzie w Polsce przeszłością zaś co do pomysłu – czy przed wprowadzeniem w życie tego pomysłu, Lewica opracuje wzór umowy cywilno prawnej, którą będzie trzeba podpisać przed stosunkiem? Ile taka zmiana wprowadziłaby fałszywych oskarżeń?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

“Kobieta w ciąży potrzebuje wsparcia nie aborcji”, nowa akcja uliczna środowisk konserwatywnych! ZOBACZ GALERIĘ

Ten film trzeba pokazywać opozycji do skutki! Timmermans i podwójne standardy ws. “praworządności”