w ,

Znów pogarda dla polskiego życia! Paweł Śpiewak; ustawa 447 nawet po trupie Patryka Jakiego?

Patryk Jaki zapewniał niedawno, że nie pozwoli na zwrot bezspadkowego mienia żydowskiego w kontekście amerykańskiej „Ustawy 477”, mówił, że stanie się to „po jego trupie”. Jego wypowiedź skomentował dla Wirtualnej Polski Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. 

„Niech będzie po jego trupie. Specjalnie mnie nie przejmuje ten pan” – tak Śpiewak odpowiedział na słowa Patryka Jakiego. Przypomnę, że Śpiewak jest „profesorem”, który w wywiadzie dla czeskiego magazynu „Tydenik Echo” stwierdził niedawno, że podczas II wojny światowej Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców. „Polacy zabili „zapewne większość z 200 tys. Żydów”, którzy uciekli z gett”. Jednocześnie dodał, że podczas II wojny światowej Polacy zabili również 80 tys. Niemców. W rozmowie z czeskim magazynem określił również redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” mianem „jednego z największych antysemitów w Polsce”.

W tym samym wywiadzie Śpiewak „protestuje przeciwko podkreślaniu heroizmu Polaków ratujących Żydów w czasie wojny, ponieważ większość z tych, którzy przetrwali wojnę, przeżyła dlatego, że miała wystarczająco dużo pieniędzy, aby mogła zapłacić za schronienie”.

Taka osoba powinna być wydalona z Polski.

Nie sposób tu nie przypomnieć o Barbarze Engelking, które równie pogardliwie przedstawiała życie Polaków co Śpiewak: “Żydzi nie byli ludźmi w oczach tych, którzy ich łapali, więzili, wiązali im ręce i zawozili na posterunek. To jest problem, ten brak szacunku i ta pogarda, która ich otaczała, osamotnienie. Myślę, że to było zderzenie się dwóch zupełnie różnych płaszczyzn. Ta śmierć żydowska wynikała z całkowitej niemożności porozumienia. Dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć.” – powiedziała była żona Michała Boniego.

Ustawa Justice for Uncompensated Survivors Today przyznaje Departamentowi Stanu USA prawo do wspierania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu i do pomagania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, których właściciele nie pozostawili spadkobierców.

Za: pch24.pl, dorzeczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Strajk Generalny” Fundacji Otwarty Dialog związanej w Sorosem a strajk nauczycieli?

Nauczyciele strajkują dwie godziny i do domu! „Jakie nauczanie, takie strajkowanie” komentuje internauta.