Żydzi ostro krytykują Orbana! Gminom wyznaniowym nie podoba się kampania wymierzona w Sorosa - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Żydzi ostro krytykują Orbana! Gminom wyznaniowym nie podoba się kampania wymierzona w Sorosa

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Prowadzona przez węgierskie władze kampania plakatowa, radiowa i telewizyjna dotycząca multimiliardera Georga Sorosa wywołała protesty gmin żydowskich nad Dunajem. Niektórzy zachodni politycy nie szczędzą słów krytyki wobec działań węgierskiego rządu – tamtejsza władza zarzuca żydowskiemu finansiście ściąganie milionów imigrantów islamskich do Europy. Mimo sceptycyzmu euro-liderów, premier Orban przekonuje, że w rozmowach w cztery oczy politycy różnych krajów członkowskich UE przyznają mu rację, ale jeszcze głośno o tym nie mówią.

Węgry należą do tych krajów członkowskich Unii Europejskiej, przez który fale imigrantów próbowały dostać się do bogatszych państw Zachodu. Obrazy zaśmieconych tras przejścia przybyszów, agresywnego forsowania granicy i rosnące poczucie zagrożenia u Węgrów spowodowały, że ten naddunajski kraj sprzeciwił się euro-salonom, nieustannie deklarującym „otwartość”.

Węgierscy politycy z Fideszu jako jednego z głównych winowajców ściągania imigrantów z Azji i Afryki do Europy już dawno wskazywali amerykańskiego miliardera Georga Sorosa, który z racji pochodzenia – jest urodzonym na Węgrzech Żydem – komentuje wydarzenia w Budapeszcie i próbuje mieć w nich swój udział.

W ramach kampanii prowadzonej pod hasłem „Nie pozwólmy, aby Soros śmiał się jako ostatni” w radiu i telewizji emitowane są spoty dotyczące amerykańskiego multimiliardera. Podobne treści widnieją na plakatach – pisze austriacki „Tiroler Tageszeitung”.

Kampania ta nie spodobała się ani części polityków zachodnich ani społeczności żydowskiej na Węgrzech. „Tiroler Tageszeitung” informuje o skierowanym do rządu wystąpieniu prezydenta Związku Gmin Żydowskich na Węgrzech Andrasa Heislera. Apeluje on o zdemontowanie plakatów i wstrzymanie antysorosowskiej kampanii, która według związku wywołuje nastroje antysemickie. Wśród krytyków Budapesztu znaleźli się także ambasador Izraela na Węgrzech i minister spraw zagranicznych Niemiec.

To zarzut nie mający związku z treścią kampanii, ponieważ Soros nie jest krytykowany z powodu pochodzenia, ale w związku z faktem wspierania polityki imigracyjnej – wynika ze słów Wiktora Orbana, który odpowiedział szefowi Związku Gmin Żydowskich na Węgrzech Andrasowi Heislerowi. – Każdy, kto tak robi, niezależnie od swojego pochodzenia, przynależności religijnej i swojego bogactwa musi liczyć się z polityczną i prawną odpowiedzią Budapesztu – wyjaśnił Viktor Orban.

W kwestii decydowania o tym, co się dzieje wewnątrz kraju, Orban jednoznacznie broni suwerenności Węgier. Za zaostrzenie kontroli prasy i przepływu środków z zagranicy do organizacji pozarządowych węgierski premier był wcześniej ostro krytykowany. Przyjęte przez władze węgierskie rozwiązania kontroli prasy i organizacji pozarządowych (fundacji, stowarzyszeń itp.) były mocno krytykowane przez środowiska liberalne w Europie, a samego Orbana porównywano do Putina.

Ze swoich decyzji Viktor Orban się nie wycofał. Co więcej, poszedł dalej we wprowadzaniu rozwiązań krytykowanych przez UE. – Polityka imigracyjna przestała być domeną poszczególnych krajów członkowskich UE, ale należy dzisiaj do centrali Unii Europejskiej – podał niemieckojęzyczny portal „Info-Direkt.eu”, streszczając opinie Orbana.

W tej samej publikacji węgierski premier opisywany jest jako konserwatywny polityk, który jest przekonany, że inne kraje członkowskie podzielają zdanie Budapesztu. Jak miał powiedzieć w jednym z wywiadów: Prawie każdy szef rządu krajów UE w cztery oczy przyznaje słuszność polityce migracyjnej Węgier. Biorąc pod uwagę trwający szturm imigrantów, do klubu węgierskiego mogą wkrótce dołączyć kolejne państwa

Za: pch24.pl

Węgry: Żydzi domagają się zdjęcia bilbordów krytykujących Sorosa

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,585FaniLubię
18,051ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy