w ,

39 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL z mniejszymi emeryturami! Brawo rząd PiS!

Na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej maleją emerytury i renty prawie 39 tys. byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. Nowe prawo właśnie zaczęło obowiązywać.

Ustawa deubekizacyjna obniża emerytury i renty za okres „służby na rzecz totalitarnego państwa”. Ustawodawca określił tu ramy czasowe od 22 lipca 1944 roku do 31 lipca 1990 roku. Wedle nowych zasad emerytury i renty b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL nie będą mogły być wyższe od średniego świadczenia wypłacanego przez ZUS. Co to oznacza w praktyce? Emerytura byłego funkcjonariusza PRL może wynieść maksymalnie 2,1 tys. zł (brutto), renta – 1,6 tys., a renta rodzinna – 1,8 tys.

Rtm. Pileckiego torturował Eugeniusz Chimczak. Ten ubecki sadysta aż do śmierci w 2012 dostawał od III RP emeryturę pułkownika

Za weryfikację przebiegu służby odpowiada Instytut Pamięci Narodowej, który zbadał dla Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA ponad 49 tys. tego typu informacji. Resort podał, że tzw. ustawa dezubekizacyjna objęła blisko 39 tys. osób.

Cięcia można uniknąć w „szczególnie uzasadnionych przypadkach”. To np. krótkotrwała służba na rzecz totalitarnego państwa i rzetelne wykonywanie zadań i obowiązków po 12 września 1989 roku”. Z tej drogi „ułaskawienia” chce skorzystać około 3 tys. osób.

Źródło: radiomaryja.pl, pch24.pl

Przemysł FAKENEWS! Gazeta.pl, Wp.pl, naTemat.pl łgały w sprawie emerytury rzekomego 95-letniego powstańca warszawskiego!

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Paweł Grabowski: „Rząd cieni PO usunął się w cień. To jest mafijny rząd” [WIDEO]

Pekin oburza się, że chińska gospodarka nie jest uznawana za rynkową