w ,

Akcja Ratuj Lasy

Ratujmy Polskie Lasy

Akcja “Ratuj Lasy” ma na celu uratowanie polskich lasów państwowych, które jako jedna z nielicznych ostoi polskiej własności pozostały dotychczas nietknięte. Dzisiejsze zakusy Platformy Obywatelskiej na chęć sprywatyzowania tego narodowego dobra być może spowodowane są tym, że już nie ma nic innego do rozgrabienia – wszystko zostało albo wyprzedane za bezcen albo zmarnotrawione. Niestety Wygaszanie Polski trwa a my możemy jedynie krzyczeć i się temu przeciwstawiać.

Wszelkie potrzebne informacje na stronie internetowej: http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

Ratujmy Polskie Lasy
Ratujmy Polskie Lasy

Warszawa, ulica Wiejska, sala plenarna Sejmu RP. Głęboka noc z czwartku na piątek 18 grudnia 2014 r. Naród spokojnie śpi nie przeczuwając, że właśnie szykuje się największy zamach w dziejach III RP. W wielkiej tajemnicy, pod osłoną nocy, w trakcie przedświątecznego ferworu Sejm chce po cichu przegłosować zmianę w Konstytucji RP umożliwiającą sprzedaż polskich Lasów. To prawie trzydzieści procent terytorium Polski!

Na szczęście do zmian w konstytucji potrzebna jest większość ⅔ głosów posłów. Dzięki temu okryty tajemnicą plan nie powiódł się. Ale projekt nie przeszedł tylko pięcioma głosami! A było bardzo blisko. Aż za blisko.

Rządzący kombinują przy prywatyzacji Lasów już od 2008 roku. To już sześć lat. Ryzyko, że w końcu się im uda, jest bardzo duże. Przecież chodzi o ogromne pieniądze. Wielki skarb narodowy, unikat w całej Europie.

W obronie lasów i polskiej ziemi – Jan Szyszko:

POPATRZMY NA CZARNY OBRAZ. CO SIĘ STANIE, GDY WŁADZE DOPROWADZĄ DO PRYWATYZACJI LASÓW? BĘDZIE OZNACZAŁO TO CZĘSTO:

koniec spacerów, biegania po Lasach,
koniec odpoczynku w Lesie – biwakowania i piknikowania,
koniec kąpieli w naszych ulubionych jeziorach,
koniec tak popularnego wśród Polaków grzybobrania,
koniec zbierania innego runa leśnego: jagód, żurawiny, jeżyn, poziomek,
często koniec Lasów w ogóle – przeznaczonych pod komercyjną wycinkę.
Po złodziejskiej prywatyzacji przemysłu, zniszczeniu i wyprzedaży wielu polskich marek pozostało odebranie nam ostatniej realnej własności, z której korzystamy wszyscy – naszych Lasów. Jeśli nawet wstęp do Lasu prywatnego będzie możliwy, nie poczujemy się w nim już jak u siebie – raczej jak intruz.

Strona na Facebooku:
Ratujmy Lasy

JAK DO TEGO DOJDZIE?

Kto kupi Lasy po prywatyzacji? Z całą pewnością nie zwykli Polacy. Nie mamy na to pieniędzy. Z pewnością najbogatsi polscy politycy, oligarchowie kupią sobie po kilkaset hektarów, aby później chwalić się przed innymi nuworyszami własną puszczą i urządzać safari u siebie. Ale – jak się wydaje – Lasy zostaną potraktowane jako ogromne źródło dochodów i wzorem innych sektorów gospodarki rozpocznie się gospodarka rabunkowa. Lasy kupią nie tylko bogate firmy eksploatujące Lasy, ale także zachodni obywatele i rządy innych państw, tworząc sobie enklawy na terytorioum Polski.

Po sprzedaży Lasów, w przeciągu bardzo krótkiego czasu staną wszędzie tablice zabraniające wstępu do Lasu: Teren prywatny – wstęp wzbroniony!. Podobnie, jak w większości Lasów Europy Zachodniej. W dłuższym okresie natomiast tereny leśne zostaną dokładnie ogrodzone siatką, żeby kontrolować ludzi, zwierzynę i zasoby leśne.

Co będzie, kiedy nowi właściciele zaczną wycinać Lasy, bo po prostu będzie się to im opłacało? Dobry Las rośnie od 40 do 80 lat. Wyciąć go można w parę dni. Jakie zmiany ekologiczne i klimatyczne nastąpią, gdy prywatne obszary leśne zaczną się kurczyć? Taka ingerencja w ekosystem spowoduje wówczas powstawanie gołych polaci ziemi, jak na przykład w Grecji i kłopoty z zasobami wody, jak w Wielkiej Brytanii.

RATUJMY LASY!

Cała Europa i pół Świata zazdrości nam naszych Lasów. Założone przez naszych mądrych Ojców w roku 1924, a więc ponad 90 lat temu przedsiębiorstwo Lasy Państwowe, które dla dobra całego Narodu sprawuje opiekę nad polskimi zasobami leśnymi jest ciągle wzorem dla wielu państw.

Opętani szybkim zyskiem, często nieuczciwi i niemoralni politycy deklarujący obcym mocarstwom sprzedaż lasów muszą być powstrzymani!

Powstrzmać ich możemy TYLKO my, obywatele Polski, polskie media i międzynarodowa opinia społeczna. Nasza akcja skierowana jest do Was wszystkich, Polacy! W tak ważnej sprawie nie możemy patrzeć na nasze sympatie, różnice polityczne. Aby obronić Lasy musimy pokazać naszą ogólnonarodową siłę, ponieważ 2,5 miliona głosów protestu w tej sprawie Sejm RP po prostu wyrzucił do kosza.

Akcja nasza musi być spektakularna i głośna. Różnorodna, zarówno spontaniczna, jak i dobrze przygotowana.

CO MUSISZ ZROBIĆ?

Wyraź poparcie poniżej i zostaw maila do siebie.
Przekaż informację o akcji rodzinie i wszystkim znajomym.
Polub strony akcji w mediach społecznościowych.
Rozpowszechniaj banery akcji.
Prowadzisz swoje medium? Dołącz jako sygnatariusz i współpracuj z nami.
Działasz już w obronie Lasów? Połączmy siły!
Jak najwięcej Polaków musi porzucić codzienny marazm i obojętność i przyłaczyć się do RATUNKU POLSKICH Lasów. Zanim bedzie za późno i Polska zniszczona i rozsprzedana, nie będzie już tą naszą Polską, którą zostawili nam Przodkowie — Polską w której warto żyć!

Wszelkie potrzebne informacje na stronie internetowej: http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Ubek na Powązkach

Kolejny UBek spocznie na Powązkach

Pieśni WielkoPostne

Pieśni na Wielki Post i Wielkanoc