w ,

Andruszkiewicz komentuje ukaranie posła Nowoczesnej za upamiętnienia polskich bohaterów: „Czas startować do Bundestagu”

W 75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych poseł Zbigniew Gryglas (Nowoczesna) wystąpił na mównicy sejmowej z opaską NSZ. Gest docenili internauci, ale z przerażeniem zareagował macierzysty klub posła. Ryszard Petru udzielił parlamentarzyście nagany.

Lider partii argumentuje to następująco: „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej”. Biało-czerwona opaska z napisem NSZ jest sprzeczna z ideą Nowoczesnej?

ZOBACZ: Dlaczego morderca księdza – człowiek znany prokuraturze, Instytutowi Pamięci Narodowej i tajnym służbom – nigdy nie poniósł kary?

„Nie da się ukryć, że szczególne uznanie, jakie wyraził pan poseł dla Narodowych Sił Zbrojnych zostało przez grono naszych sympatyków i członków odebrane jako przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne” – wyjaśniała dziennikarzom rzeczniczka ugrupowania Paulina Hennig-Kloska.

Na naganę zareagowali też inni. W obronie parlamentarzysty stanął młody poseł Kukiz’15, lider Stowarzyszenia Endecja – Adam Andruszkiewicz. Na swoim profilu społecznościowym skomentował sprawę.

„…decyzja pańskiej śmiesznej partii jasno pokazuje, że nie działacie w interesie Polski. Wasze miejsce jest gdzie indziej. Czas startować do Bundestagu.” – stwierdza poseł.

Poseł Zbigniew Gryglas, który wystąpił na mównicy sejmowej w opasce Narodowych Sił Zbrojnych otrzymał od władz klubu naganę. Powód, to „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami .Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne”. Warto o tym pamiętać w czasie wyborów.

Chodzi o wystąpienie Zbigniewa Gryglasa z 15 września, kiedy to Sejm uczcił 75. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Poseł Nowoczesnej wystąpił wówczas w założonej na ramię biało-czerwonej opasce z napisem NSZ. Sejm przyjął uchwałę, w której podkreślił, że NSZ walczyła o niepodległość Rzeczypospolitej zarówno z okupantem niemieckim, jak i sowieckim i dobrze zasłużyła się ojczyźnie.

Jak się okazało, inaczej sprawę ocenił lider Nowoczesnej, Ryszard Petru, który udzielił Gryglasowi nagany za „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne”. – Nie da się ukryć, że szczególne uznanie, jakie wyraził pan poseł dla Narodowych Sił Zbrojnych, zostało przez grono naszych sympatyków i członków tak odebrane – tłumaczyła rzecznik partii, Paulina Hennig-Kloska.

O karę dla parlamentarzysty wnioskował zarząd partii. Warto dodać, że działanie posła, przewodnicząca KP .Nowoczesna, Katarzyna Lubnauer uznała za błąd i jak dodała, „prawo do noszenia takich opasek mają weterani, bohaterowie tamtych czasów”. Jak dodała, polska historia jest trudna, bo choć większość „podziemnych żołnierzy” II wojny światowej to bohaterowie, to znajdowali się wśród nich także „bandyci”, a uchwałę Sejmu uznała za niedopracowaną.

Źródło: tvp.info, pch24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej napuszczają Komisję Europejską na Polskę!

Port w Gdańsku coraz groźniejszy dla niemieckich portów. W 2009 r. przeładowano w nim 18,9 mln/t. towarów. W ’17 r. będzie to już 39 mln/t.!