Andruszkiewicz: „Zachowania PO nie służą Polsce, ale obcym interesom” - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Andruszkiewicz: „Zachowania PO nie służą Polsce, ale obcym interesom”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Głosowanie także przez europosłów PO za rezolucją ws. Polski, która rozpoczyna procedurę uruchomienia art. 7 traktatu Unii Europejskiej zbulwersowało posła Adama Andruszkiewicza (Wolni i Solidarni). – Zachowania Platformy nawiązują do konfederacji targowickiej – ocenił w programie „Kwadrans polityczny”.

Zdaniem Andruszkiewicza działania PO są „śmieszne i straszne”. – Każdy samodzielnie myślący obywatel RP, kiedy widzi zachowania Platformy zagranicą, wie dobrze, że nie służą interesowi Polski – służą ewidentnie obcym interesom na terenie naszej ojczyzny – przekonywał.

– Po drugie, to straszne, ponieważ nawiązują ewidentnie do pewnych analogii historycznych z okresu upadającej I RP, kiedy w konfederacji targowickiej padały identyczne argumenty o konieczności obrony Polski – zwrócił uwagę poseł.

Straszne konsekwencje

– Wtedy wzywano na pomoc organizacje międzynarodowe, wówczas choćby ówczesne Cesarstwo Rosyjskie. Dzisiaj wzywają na pomoc inne instytucje, choćby Unię Europejską, ale konsekwencje mogą być równie straszne – dowodził Andruszkiewicz.

Polityk wskazał, że jeżeli w życie wejdzie art. 7 traktatu Unii Europejskiej, który pozbawi nasz kraj prawa głosu na forum międzynarodowym i będą ograniczane fundusze dla Polski, to – zaznaczył – „stracą wszyscy Polacy”.

W ocenie Andruszkiewicza sugestie Europejskiej Partii Ludowej, do której należy PO, że sankcji dla Polski nie będzie, jeżeli rząd PiS wstrzyma krytykowane przez Brukselę reformy, są „szantażem”. – Moim zdaniem to kolejny argument, żeby przyspieszać w Polsce reformy. Nie możemy się oglądać na szantaże – podkreślił.

Donosy do Brukseli

– Nie możemy patrzeć na szantaże, bo to jest zwykły szantaż: albo przestaniecie reformować państwo, albo przestaniecie ruszać nasze kasty, które rządzą Polską od 1989 roku, czyli ludzi Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, bo Nowoczesna to tak naprawdę drugi garnitur PO, albo my doniesiemy na was do Brukseli i być może uruchomimy sankcje. To zwykły szantaż, by Polska nie wybiła się w końcu na podmiotowy człon organizacji międzynarodowych – tłumaczył.

Wczoraj głosował przeciwko Polsce, dziś mówi: To wina PiS. „Staramy się to udowodnić”

Andruszkiewicz przyznał, że obecność Polski w Unii niesie ze sobą korzyści, ale są też zagrożenia. – Oddaliśmy dużą część przemysłu. Pan Janusz Lewandowski bardzo przyczynił się do tego, że polski przemysł został zniszczony w latach 90. W to miejsce weszły koncerny zachodnie. To była cena, którą płaciliśmy za to, żeby potem pan Miller negocjował nasze wejście do UE z pozycji kolan – przekonywał.

Członek ugrupowania Wolni i Solidarni poparł również reformę sądownictwa. – Jeżeli nie zreformujemy sądownictwa, nie przeprowadzimy w konsekwencji innych reform, dlatego że sądownictwo powinno udrożnić w końcu odsunięcie niektórych ludzi od władzy w Polsce, gdzie oni są jeszcze usadowieni, jeżeli sądownictwo będzie dalej wyglądało tak jak wygląda, to nie będzie nigdy w Polsce poważnych rozliczeń, bo zawsze na końcu tej drogi będzie sąd, który będzie uniewinniał polityków zamieszanych w różne afery – ocenił Andruszkiewicz.

Źródło: 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,182FaniLubię
17,888ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy