Za: dailygarlic com
w , ,

Austriacy nie wytrzymali! Wysyłają regularną armię do obrony swoich granic przed nielegalną imigracją!

Austriacki rząd obawia się, że to właśnie kraj Mozarta stanowi miejsce docelowej dla znacznej części spośród 85 tysięcy imigrantów, którzy od początku 2017 roku dotarli do wybrzeży Włoch. Aby przeciwstawić się temu zagrożeniu austriaccy politycy chcą przywrócić kontrolę paszportową a także rozważają rozmieszczenie na przejściu granicznym na przełęczy Brenner w Alpach oddziałów wojskowych, które miałyby powstrzymać ewentualną falę uchodźców próbujących przedostać się do Wiednia i innych austriackich miast.

Możliwość takich rozwiązań zaproponował Hans Peter Doskozil, minister obrony Austrii, w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Kronen Zeitung”. Polityk poinformował, że do obrony jego ojczyzny przed napływającymi od strony Włoch migrantami wysłano cztery wozy Pandur mające za zadanie blokować drogi „łączące Europę południową i północną”. Dodał, że austriacki rząd jest gotów wysłać również w tamto miejsce kilkuset żołnierzy.

Zdaniem ministra przedstawiciele Unii Europejskiej nie podejmują działań, dzięki którym problem migrantów zostałby rozwiązany, co zmusza austriacki rząd do radykalnego działania.

Absurd! Austria wypłaca po 1000 euro NIELEGALNYM imigrantom za opuszczenie ich państwa!

Podobne stanowisko zaprezentował Sebastian Kurz, austriacki minister spraw zagranicznych. – Szykujemy się i będziemy bronić naszej granicy w Brenner – zapowiedział. Dodał, że „Unia Europejska musi wyjaśnić, że pomoc prowadzona na Morzu Śródziemnym nie jest biletem do Europy”.

Eksperci podkreślają, że zabiegi austriackiego rządu dotyczące polityki migracyjnej to iście „gorący kartofel” zwłaszcza w obliczu zaplanowanych na październik wyborów parlamentarnych.

Żeby tego było mało władze Szwajcarii również ogłosiły, że „wraz z nasileniem się napływu migrantów na europejskie wybrzeża przygotowują się do wzmocnienia swych granic, między innymi z Włochami w Piemoncie i Lombardii”.

Tego typu wypowiedzi i działania austriackich władz nie spodobały się Włochom. W odpowiedzi włoskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało ambasadora Austrii „na dywanik” w celu uzyskania wyjaśnień w całej sprawie.

Za: pch24.pl, źródło: rmf24.pl

Austria: nowe przepisy w sprawie uchodźców przewidują kary finansowe za „niechęć” do integracji

Co myślisz?

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Barbarzyństwo! Lewacka nienawiść wzrasta! Zniszczono grób rodziców prof. Krystyny Pawłowicz

Jeden Trump dla promocji Polski i polskiej historii zrobił więcej niż większość polskojęzycznych „elit” III RP!!!