Bangladesz. Kolejny bloger zamordowany przez islamistów za ateizm.

1
2961

Trzech napastników jadących na motocyklu zamordowało 28-letniego studenta prawa Nazimuddina Samada, ze względu na jego ateizm. Napastnicy krzyczeli “Allahu Akbar”, atakowali maczetą a na końcu zastrzelili Samada. Mordu dokonano w Dhaka, stolicy Bangladeszu, w ciągu dnia, na ulicy pełnej ludzi. Ofiara należała do sekularyzacyjnej organizacji Ganajagran Manch.

Student z Uniwersytetu Jagannath regularnie pisał w mediach społecznościowych o swoich poglądach, krytykował radykalny islam. Na Facebook w rubryczce “wyznanie” podał “I have no religion”. Jest on kolejną ofiarą islamskich radykałów, którzy w 2013 roku utworzyli listę 84 “ateistycznych blogerów”. W zeszłym roku doszło do mordów osób znajdujących się wówczas w tym wykazie.

W Bangladeszu islam wyznawany jest przez ponad 90% ludności, jest to jedno z najgęściej zaludnionych i zarazem najbiedniejszych państw świata. Stolicą Bangladeszu jest Dhaka (dawna Dakka) z 6 mln mieszkańców (aglomeracja ok. 11 mln). Nic zatem dziwnego, że wielu mieszkańców tego państwa próbuje wyemigrować do Europy…

Źródło: www.ibtimes.co.in/another-secular-blogger-killed-bangladesh-673705

CZYTAJ: Wraz z wiosną na Europę ruszy wielka armia islamskich imigrantów! Wideo!

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here