Błaszczak: nie zgodzę się na to, żeby do Polski napłynęła fala imigrantów muzułmańskich [WIDEO] - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Błaszczak: nie zgodzę się na to, żeby do Polski napłynęła fala imigrantów muzułmańskich [WIDEO]

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Z Polski wydalono kilka osób, które były podejrzane o związki z organizacjami terrorystycznymi – powiedział na antenie Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. Słowa te stanowiły nawiązanie do zatrzymania pochodzącego z Czeczenii obywateli Rosji, który miał walczyć w szeregach tzw. Państwa Islamskiego.

Chodzi o Kyuriego A. posiadającego w Polsce status uchodźcy, podejrzanego o wspieranie ISIS. Warszawski sąd nakazał jego aresztowanie.

W opinii ministra, akcja ABW przebiegła w sposób sprawny, co jest wynikiem ustawy antyterrorystycznej, uchwalonej w czerwcu 2016 roku. – Przy sprzeciwie opozycji, która mówiła, że będzie bardzo źle, jeśli ta ustawa wejdzie w życie. Weszła w życie i dzięki niej pozbywamy się, jako Polska, kłopotów, zagrożeń w postaci ludzi przeżartych ideologią dżihadu, którzy stanowią zagrożenie – podkreślił Błaszczak.

W swojej wypowiedzi minister zaatakował poprzedni rząd PO-PSL za uległość w sprawie narzucania przez UE „kwot migrantów”. – Jednym z osiągnięć rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zmiana decyzji naszych poprzedników z koalicji PO-PSL. Przypomnę oni zdecydowali o tym, żeby kilka tysięcy emigrantów muzułmańskich z Azji i Bliskiego Wschodu zostało przyjętych do Polski, my tej decyzji nie wykonujemy  – zaznaczył. Dodał, że „solidarność europejska” nie polega na tylko i wyłącznie na „wzajemnym wsparciu”, ale również na solidarnym podejmowaniu decyzji. – Decyzję o otworzeniu granic niemieckich podjęła kanclerz Angela Merkel nie konsultując tego z państwami członkowskimi. W związku z tym trudno wymagać od nas solidarności – powiedział.

Błaszczak odniósł się również do przygotowanego przez Komisję Europejską nowego „mechanizmu relokacji”. Podkreślił, że polskie stanowisko w tej sprawie jest negatywne. – Ja gwarantuje, że w odróżnieniu od mojej poprzedniczki minister Teresy Piotrowskiej, nie zgodzę się na to, żeby do Polski napłynęła fala imigrantów muzułmańskich – zakończył.

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,178FaniLubię
17,889ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy