https://www.youtube.com/watch?v=RijVhV9fVg4&t=26s
w , ,

Błaszczak: nie zgodzę się na to, żeby do Polski napłynęła fala imigrantów muzułmańskich [WIDEO]

– Z Polski wydalono kilka osób, które były podejrzane o związki z organizacjami terrorystycznymi – powiedział na antenie Polskiego Radia Mariusz Błaszczak, szef MSWiA. Słowa te stanowiły nawiązanie do zatrzymania pochodzącego z Czeczenii obywateli Rosji, który miał walczyć w szeregach tzw. Państwa Islamskiego.

Chodzi o Kyuriego A. posiadającego w Polsce status uchodźcy, podejrzanego o wspieranie ISIS. Warszawski sąd nakazał jego aresztowanie.

W opinii ministra, akcja ABW przebiegła w sposób sprawny, co jest wynikiem ustawy antyterrorystycznej, uchwalonej w czerwcu 2016 roku. – Przy sprzeciwie opozycji, która mówiła, że będzie bardzo źle, jeśli ta ustawa wejdzie w życie. Weszła w życie i dzięki niej pozbywamy się, jako Polska, kłopotów, zagrożeń w postaci ludzi przeżartych ideologią dżihadu, którzy stanowią zagrożenie – podkreślił Błaszczak.

W swojej wypowiedzi minister zaatakował poprzedni rząd PO-PSL za uległość w sprawie narzucania przez UE „kwot migrantów”. – Jednym z osiągnięć rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zmiana decyzji naszych poprzedników z koalicji PO-PSL. Przypomnę oni zdecydowali o tym, żeby kilka tysięcy emigrantów muzułmańskich z Azji i Bliskiego Wschodu zostało przyjętych do Polski, my tej decyzji nie wykonujemy  – zaznaczył. Dodał, że „solidarność europejska” nie polega na tylko i wyłącznie na „wzajemnym wsparciu”, ale również na solidarnym podejmowaniu decyzji. – Decyzję o otworzeniu granic niemieckich podjęła kanclerz Angela Merkel nie konsultując tego z państwami członkowskimi. W związku z tym trudno wymagać od nas solidarności – powiedział.

Błaszczak odniósł się również do przygotowanego przez Komisję Europejską nowego „mechanizmu relokacji”. Podkreślił, że polskie stanowisko w tej sprawie jest negatywne. – Ja gwarantuje, że w odróżnieniu od mojej poprzedniczki minister Teresy Piotrowskiej, nie zgodzę się na to, żeby do Polski napłynęła fala imigrantów muzułmańskich – zakończył.

https://www.youtube.com/watch?v=uDPh-cRf84g

https://www.youtube.com/watch?v=16gNZ7hYie8&t=1s

Za: pch24.pl, źródło: rp.pl

UWAGA! Islam nie oszczędza Rosji. Zamachy bombowe w metrze w Petersburgu. Dziesiątki zabitych i rannych. [WIDEO]

Kupując produkty marki Siemens pamiętaj o tysiącach Polek, które niewolniczo pracowały dla tego koncernu. Wiele tysięcy z nich zamordowano.