Boko Haram wykorzystuje dzieci jako zamachowców samobójców! Najmłodsze miało 8 lat! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Boko Haram wykorzystuje dzieci jako zamachowców samobójców! Najmłodsze miało 8 lat!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Boko Haram, islamska organizacja terrorystyczna coraz częściej wykorzystuje dzieci w celu realizacji swojej zbrodniczej polityki. Według raportu opublikowanego we wtorek przez UNICEF jeden na pięciu zamachowców-samobójców wykorzystanych przez Boko Haram, w ciągu ostatnich dwóch lat, okazał się dzieckiem, zwykle dziewczynką… 

W ciągu zeszłego roku 44 dzieci zostało wykorzystanych w atakach samobójczych, najmłodszy chłopiec miał zaledwie 8 lat. Dwa lata temu, dżihadyści z Boko Haram zaatakowali szkołę w Chibok (Nigeria), porwali wówczas prawie 300 dziewcząt. Niewielu udało się wyrwać z islamskiej niewoli, większość ciągle uważana jest za zaginione. Te, którym udało się uciec opowiadają na całym świecie jak wyglądała ich gehenna w postaci codziennych gwałtów i poniżania. Nigeryjskie władze uważają, że islamiści przetrzymują je jako żywe tarcze w lasach północno-wschodniej Nigerii.

Od 2010 roku Boko Haram atakuje szkoły, zamordowali już setki uczniów. Domagają się wprowadzenia zmian w nigeryjskiej edukacji opartych na radykalnym islamie, dziewczęta są porywane również dlatego, że islamiści uważają, że kobiety nie powinny podejmować nauki, powinny jedynie służyć mężczyznom w domu.

Państwo islamskie wykorzystujące dzieci.
Państwo islamskie wykorzystujące dzieci.

Zobacz: Dobry przykład z Kamerunu: 89 bojowników Boko Haram skazanych na śmierć!

Boko Haram to zmilitaryzowana muzułmańska organizacja ekstremistyczna powstała w Nigerii, domagająca się wprowadzenia szariatu i zakazania zachodniej oświaty. Jeden z liderów tej organizacji – Mohammed Yusufa – w wywiadzie udzielonym BBC wyraził się w sposób jednoznaczny: „System szkolnictwa oparty na europejskich wzorcach powinien zostać odrzucony jako niszczący wiarę w jednego Boga (…) Zachodnia nauka jest niezgodna z islamem. My wierzymy, że deszcz jest tworem bożym, a nie skutkiem parowania wymuszonego przez słońce i kondensacji powodującej opady”.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,834FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy