w

Dobry przykład z Kamerunu: 89 bojowników Boko Haram skazanych na śmierć!

Sąd wojskowy w Kamerunie skazał 89 bojowników Boko Haram na śmierć za uczestnictwo w atakach terrorystycznych na północy kraju. Jak widać możemy brać przykład z działań afrykańskich władz, są dużo skuteczniejsze niż rysowanie kredą po ziemi czy marsze lewackich polityków. 

To największy do tej pory wyrok, który za podstawę ma antyterrorystyczne prawo, ogłoszone przez prezydenta Paula Biyę w grudniu 2014. Mówi ono, iż „każda aktywność, która może doprowadzić do ogólnej rewolty lub zakłócić normalne funkcjonowanie kraju” oraz „każdy, kto rozprowadza broń, wyposażenie wojskowe, bakterie lub wirusy celem zabijania” podlega każe śmierci.

ZOBACZ: Polscy Tatarzy za karą śmierci dla terrorystów. (WIDEO!)

Kara śmierci przewidziana jest także dla winnych porwania o podłożach terrorystycznych, pośrednio lub bezpośrednio finansujących działania terrorystyczne oraz wszystkich, który rekrutują obywateli w celu przeprowadzenia ataków terrorystycznych.

Prawo walczy z terroryzmem na szeroką skalę, ponieważ karze aresztem lub grzywną również ludzi i spółki winnych promowania terroryzmu, a także zeznających fałszywie przed sądem w sprawach związanych z terroryzmem.

89 skazanych to część 1000-osobowej grupy, ukaranej przez sąd wojskowy. Jak to można skomentować? Dzięki działaniom władza Kamerunu zniknęło z powierzchni ziemi 89 terrorystów. Rysowanie kredą po ziemi wywołało jedynie śmiech całego świata. 1:0 dla Kamerunu.

ZOBACZ: Europa znowu się poniża. Wieża Eiffla, Pałac Kultury w kolorach Belgii. Islamiści się przejęli!

Czym jest Boko Haram?

Jest to zmilitaryzowana muzułmańska organizacja ekstremistyczna powstała w Nigerii, domagająca się wprowadzenia szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii i zakazania zachodniej oświaty. Ich działalność przyniosła tysiące ofiar. Boho Haram jest wpisana na listę organizacji terrorystycznych Departamentu Stanu USA. O jednej z ich zbrodni informowałem na blogu: Islamiści z Boko Haram spalili żywcem 86 dzieci! Europejskie media milczą!

Artykuł za prostozmostu.net, oryginał za cnn.com

Logo Boko Haram

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

8 letnia szwedzka dziewczynka skarży się na molestowanie przez imigrantów! Zobacz WIDEO!

Anglia wyrzuca słowo „Easter” nawet z czekoladowych jajeczek! Bo to obraza dla muzułmanów!