w , ,

Bułgarskie władze lokalne przeciwko przyjmowaniu imigrantów! Nie chcą być „kolejną ofiarą narastającego kryzysu imigracyjnego”

Rady Miast kilku większych bułgarskich miejscowości przyjęły uchwały o nie budowaniu obozów dla uchodźców, ośrodków przejściowych i budynków do ich zakwaterowania na terenie tych miejscowości, powiatu i gminy.

Prawie we wszystkich tych miastach inicjatorami takich uchwał są dwie partie o charakterze prawicowo-patriotycznym oraz partia mniejszości macedońskiej VMRO.

Wśród większych miast, informuje prawicowy, patriotyczny tygodnik „Vestnik Ataka”, znalazły się Burgas, Ruse i Wielkie Tyrnowo. Ale na liście tej nie brakuje też miast mniejszych, poniżej 50 tysięcy mieszkańców, które w swoich budżetach nie mają zabezpieczonych środków na pomoc socjalną własnym mieszkańcom, nie mówiąc już o przybyszach z Bliskiego i Środkowego Wschodu.

„Nie chcemy być kolejną ofiarą narastającego kryzysu imigracyjnego i humanitarnego, z którym boryka się już cała Europy” – można m.in. przeczytać w uchwale Rady Miasta Mezdra, 40-tysięcznego, przeciętnego bułgarskiego miasteczka koło Sofii.

ZOBACZ: Bułgaria: w kraju powstają kolejne obozy dla uchodźców. Wbrew woli obywateli!

Zdaniem przedstawicieli koalicji partii „Zjednoczeni patrioci”, unijny system prawny jest tak skonstruowany, że nie chroni przed potencjalnie niebezpiecznymi imigrantami poszczególnych krajów członkowskich. „Stąd, to na władzy lokalnej spoczywa teraz obowiązek zadbania o bezpieczeństwo i spokój swoich obywateli” – stanowi uchwała Rady Miasta Mezdra.

W ostatnim czasie Bułgaria ma coraz więcej problemów z uchodźcami zakwaterowanymi w obozach dla uchodźców (z trudem opanowane rozruchy w obozie w Harmanli) oraz z budową nowych ośrodków (próba budowy centrum rozmieszczenia uchodźców w Lesowie).

Za: pch24.pl, źródło „Vestnik Ataka”

https://www.youtube.com/watch?v=Bbg0DWy744I&list=PLpBgTSnFz5mn-vF4ebkz4YCqGWyrwcDiY&index=1&t=1s

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

KUPUJ POLSKIE PRODUKTY! Zobacz POLSKIE odpowiedniki znanych marek!

Szwecja: chłopiec zgwałcony przez grupę nastolatków-uchodźców. Nie zostaną deportowani. ABSURDALNE tłumaczenie sądu!