Bułgarskie władze lokalne przeciwko przyjmowaniu imigrantów! Nie chcą być "kolejną ofiarą narastającego kryzysu imigracyjnego" - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Bułgarskie władze lokalne przeciwko przyjmowaniu imigrantów! Nie chcą być “kolejną ofiarą narastającego kryzysu imigracyjnego”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Rady Miast kilku większych bułgarskich miejscowości przyjęły uchwały o nie budowaniu obozów dla uchodźców, ośrodków przejściowych i budynków do ich zakwaterowania na terenie tych miejscowości, powiatu i gminy.

Prawie we wszystkich tych miastach inicjatorami takich uchwał są dwie partie o charakterze prawicowo-patriotycznym oraz partia mniejszości macedońskiej VMRO.

Wśród większych miast, informuje prawicowy, patriotyczny tygodnik „Vestnik Ataka”, znalazły się Burgas, Ruse i Wielkie Tyrnowo. Ale na liście tej nie brakuje też miast mniejszych, poniżej 50 tysięcy mieszkańców, które w swoich budżetach nie mają zabezpieczonych środków na pomoc socjalną własnym mieszkańcom, nie mówiąc już o przybyszach z Bliskiego i Środkowego Wschodu.

„Nie chcemy być kolejną ofiarą narastającego kryzysu imigracyjnego i humanitarnego, z którym boryka się już cała Europy” – można m.in. przeczytać w uchwale Rady Miasta Mezdra, 40-tysięcznego, przeciętnego bułgarskiego miasteczka koło Sofii.

ZOBACZ: Bułgaria: w kraju powstają kolejne obozy dla uchodźców. Wbrew woli obywateli!

Zdaniem przedstawicieli koalicji partii „Zjednoczeni patrioci”, unijny system prawny jest tak skonstruowany, że nie chroni przed potencjalnie niebezpiecznymi imigrantami poszczególnych krajów członkowskich. „Stąd, to na władzy lokalnej spoczywa teraz obowiązek zadbania o bezpieczeństwo i spokój swoich obywateli” – stanowi uchwała Rady Miasta Mezdra.

W ostatnim czasie Bułgaria ma coraz więcej problemów z uchodźcami zakwaterowanymi w obozach dla uchodźców (z trudem opanowane rozruchy w obozie w Harmanli) oraz z budową nowych ośrodków (próba budowy centrum rozmieszczenia uchodźców w Lesowie).

Za: pch24.pl, źródło „Vestnik Ataka”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy