https://www.youtube.com/watch?v=r6CJ2BYpmNs&feature=youtu.be
w , ,

Chora socjalistyczna Europa. Zdelegalizowano Ubera we Włoszech.

Włoscy taksówkarze mają powody do świętowania. Usługi kierowców, którzy współpracują z firmą Uber, zostały zdelegalizowane. Uber ma jeszcze kilka dni, żeby wycofać się z tego kraju.

Sąd włoski uznał, że dobro włoskich taksówkarzy ważniejsze jest od interesów osób, które korzystają z usług przewozowych Ubera. Firma została wyrokiem sądu w Rzymie zdelegalizowana i ma jeszcze siedem dni na wycofanie się z tego kraju – informuje portal conowego.pl.

Przedstawiciele Ubera odnieśli się do wyroku i podsumowali krótko, że: „włoskie władze zatrzymały się w czasie, wiele lat temu”. Nic dziwnego, bowiem włoski sąd swój wyrok oparł na przepisach ustanowionych 25 lat temu. W wypowiedzi dla włoskiego dziennika „Corriere della sera” padło sformułowanie, że taksówkarze są we Włoszech grupą „specjalnie uprzywilejowaną dzięki archaicznym przepisom”.

Uber zapowiedział odwołanie się od wyroku, ale nie wydaje się, aby został on zmieniony. To już czwarta sprawa, którą Uber przegrywa na włoskiej ziemi od 2015 roku. Jeśli kierowcy Ubera nie zaprzestaną oferować usług przewozowych, Uber zapłaci 10 600 dolarów za każdy dzień ich nielegalnej działalności we Włoszech. Firma przegrała wcześniej podobne procesy na dwóch dużych rynkach – w Wielkiej Brytanii i we Francji.

Za: TVP.info

Wolny rynek kontra lobby taksówkarskie. Mafia buraków wkracza do gry?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Chory człowieku,jeżeli Uber zmiecie taksówkarzy z rynku usług transportowych, nie będzie tak szczodry w usługach .Jle Uber zapłacił w podatkach do skarbu państwa . W Chicago w godzinach szczytu przejazd na lotnisko O’Hare taksówka 42 dol Uber stosuje taryfę specjalną tzw surcharge i zapłacisz 128 .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

UNICEF: sytuacja dzieci w Syrii najgorsza od 6 lat. W samym 2016 roku zabito 652 dzieci!

Dzisiejsza Korea Północna. Chrześcijanie są krzyżowani, wieszani na mostach lub drzewach, topieni lub paleni żywcem.