Chora socjalistyczna Europa. Zdelegalizowano Ubera we Włoszech. - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Chora socjalistyczna Europa. Zdelegalizowano Ubera we Włoszech.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Włoscy taksówkarze mają powody do świętowania. Usługi kierowców, którzy współpracują z firmą Uber, zostały zdelegalizowane. Uber ma jeszcze kilka dni, żeby wycofać się z tego kraju.

Sąd włoski uznał, że dobro włoskich taksówkarzy ważniejsze jest od interesów osób, które korzystają z usług przewozowych Ubera. Firma została wyrokiem sądu w Rzymie zdelegalizowana i ma jeszcze siedem dni na wycofanie się z tego kraju – informuje portal conowego.pl.

Przedstawiciele Ubera odnieśli się do wyroku i podsumowali krótko, że: „włoskie władze zatrzymały się w czasie, wiele lat temu”. Nic dziwnego, bowiem włoski sąd swój wyrok oparł na przepisach ustanowionych 25 lat temu. W wypowiedzi dla włoskiego dziennika „Corriere della sera” padło sformułowanie, że taksówkarze są we Włoszech grupą „specjalnie uprzywilejowaną dzięki archaicznym przepisom”.

Uber zapowiedział odwołanie się od wyroku, ale nie wydaje się, aby został on zmieniony. To już czwarta sprawa, którą Uber przegrywa na włoskiej ziemi od 2015 roku. Jeśli kierowcy Ubera nie zaprzestaną oferować usług przewozowych, Uber zapłaci 10 600 dolarów za każdy dzień ich nielegalnej działalności we Włoszech. Firma przegrała wcześniej podobne procesy na dwóch dużych rynkach – w Wielkiej Brytanii i we Francji.

Za: TVP.info

Wolny rynek kontra lobby taksówkarskie. Mafia buraków wkracza do gry?

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,253FaniLubię
17,838ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy