Czeczeni wspierali terrorystów z terytorium Polski! Zapadły wyroki skazujące! - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Czeczeni wspierali terrorystów z terytorium Polski! Zapadły wyroki skazujące!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku 1 września 2016 roku skierował do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko 4 obywatelom Federacji Rosyjskiej deklarującym narodowość czeczeńską.

Co zarzucono oskarżonym

Taus G., Zaur G., Alvi Y. oraz Shamkhan A. zostali oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i gromadzenie środków finansowych mających służyć finansowaniu przestępstw o charakterze terrorystycznym.

Prokurator zarzucił im popełnienie przestępstw z art. 258 par. 2 kodeksu karnego oraz z art. 165a kodeksu karnego.

Mamed Chalidow bliski powrotu do Czeczenii. Nie będziemy tęsknić!

Orzeczenie Sądu

Wczoraj (7 sierpnia 2017 roku) Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał trzech oskarżonych: Tausa G., Zaura G. i Shamkhana A. za winnych popełnienia zarzucanych im przestępstw. Za czyny z art. 258 par. 2 kodeksu karnego Sąd wymierzył im kary po jednym roku pozbawienia wolności. Za czyny wyczerpujące znamiona przestępstw z art. 165a kodeksu karnego, polegające na wspieraniu tzw. emiratu kaukaskiego – prowadzącego działalność o charakterze terrorystycznym na terytorium Rosji ukierunkowaną na utworzenie na Kaukazie Północnym fundamentalistycznego państwa islamistycznego, opartego na prawie szariatu, Sąd wymierzył im kary po dwa lata i jednym miesiącu pozbawienia wolności.

Każdemu z tych oskarżonych Sąd wymierzył kary łączne po 2 lata i 1 miesiącu pozbawienia wolności.

Czwartego z oskarżonych Alviego Y. Sąd uniewinnił od stawianych mu zarzutów.

Wniosek o uzasadnienie

Kary wymierzone trzem oskarżonym odbiegają od tych, o jakich wymierzenie wnioskował prokurator. W stosunku do Tausa G. i Shamkhana A. prokurator domagał się wymierzenia kary łącznej 5 lat pozbawienia wolności. W stosunku do Zaura G. prokurator wnosił o wymierzenie kary łącznej 4 lat pozbawienia wolności, zaś w stosunku do Alviego Y. kary łącznej 3 lat pozbawienia wolności. Od zarzutów stawianych oskarżonym odbiegają również opisy zarzucanych im czynów przyjęte w wyroku przez Sąd.

Prokurator Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej wystąpi do Sądu z wnioskiem o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku. Po zapoznaniu się z nim zostanie podjęta decyzja w przedmiocie ewentualnego zaskarżenia tego wyroku.

O sprawie pisaliśmy również 8 września 2016 roku.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy