w ,

Czy kapitał ma znaczenie? LOTOS, 4F, Agata Meble przekazują środki na walkę z koronawirusem!

Rozpoczęło się od salonów dekoracyjno-meblowych AGATA MEBLE: – Zarząd firmy podjął decyzję o przekazaniu miliona złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem – czytamy w komunikacie spółki Agata. Decyzja firmy jest podyktowana ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. Kwota miliona złotych przekazana od firmy zasili środki potrzebne obecnie służbie zdrowia na najważniejszy sprzęt medyczny i środki zabezpieczenia sanitarnego niezbędne w przeciwdziałaniu i leczeniu koronawirusa.

Kolejna była firma OTCF. Producent odzieży sportowej 4F przekaże 20 proc. obrotów swojego sklepu internetowego dla szpitala MSWiA w Warszawie. Firma przekazała już szpitalowi MSWiA w Warszawie 300 par gogli, z których korzystać będzie personel medyczny zajmujący się osobami zarażonymi koronawirusem.

Fundacja Lotos przekaże 5 milionów złotych na zakup sprzętu szpitalnego. Wsparcie realizowane będzie we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina. „Rozumiemy powagę sytuacji i podejmujemy adekwatne środki zaradcze. Na bieżąco obserwujemy sytuację w kraju. Wprowadziliśmy już procedury dot. zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, w firmie działa sztab kryzysowy. Powinniśmy wszyscy zmobilizować się i zadbać o nasze bezpieczeństwo. Lotos to firma odpowiedzialna społecznie, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć szpitale w walce z koronawirusem” – powiedział zacytowany w komunikacie prezes Zarządu Grupy Lotos Paweł Majewski.

W całym kraju lekarzom i pielęgniarkom pomaga coraz więcej punktów gastronomicznych. Wykorzystują zapasy jedzenia i tym samym wspierają lekarzy z okolicznych szpitali, przekazując im za darmo gotowe dania. Akcja oznaczona jest hashtagiem #gastropomaga.

 

W piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że fundacja należąca do tej firmy przeznaczy 6 mln zł na walkę z epidemią. Natomiast prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik zapowiedział, że Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej przeznaczy dodatkowo 4 mln zł na zakup sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem.

 

Zarówno Orlen jak i KGHM rozpoczęły produkcje płynów do dezynfekcji:

Brawo! Orlen odpowiada na działania hien biznesowych – płyn do dezynfekcji rąk już niedługo w sprzedaży na stacjach!

Minister Ziobro do pracy przy produkcji maseczek ochronnych wysłał więźniów:

Na polecenie Ziobry więźniowie będą pracować przy produkcji maseczek i środków dezynfekujących!

Za: https://www.wirtualnemedia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Marek Migalski to Jachira świata akademickiego. Co zrobił w obliczu śmiertelnej pandemii?

Dramat nie opozycja! Policja udowodniła kłamstwo politykom PO, co zrobili? Zablokowali profil Policji…