Na polecenie Ziobry więźniowie będą pracować przy produkcji maseczek i środków dezynfekujących! - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Na polecenie Ziobry więźniowie będą pracować przy produkcji maseczek i środków dezynfekujących!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Na polecenie Zbigniew Ziobro sprawdziliśmy moce produkcyjne zakładów przywięziennych. Już w dwóch rozpoczęliśmy produkcję maseczek (7 tysięcy dziennie). Zamierzamy wprowadzić system zmianowy. Niebawem rozpoczynamy produkcję środków dezynfekujących. Maseczki produkują więźniowie” – pisze na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dziś zdecydowanie brakuje zarówno maseczek jak i środków dezynfekujących, praktycznie cały asortyment z zniknął z aptek. Bardzo dobrze, że przestępcy odbywający kary będą się mogli na coś przydać społeczeństwu, na tym powinna polegać resocjalizacja.

Wiceminister oznajmił, że w przedsiębiorstwie podlegającym Ministerstwu Sprawiedliwości od kilku dni codzienne produkowanych jest już 3,5 tys. maseczek dziennie. – Możemy rozszerzyć tę produkcję do 7-8 tys na dobę – podkreślił Wójcik – Te maseczki szyją więźniowie. W sumie cztery przedsiębiorstwa mogą produkować maseczki, kombinezony i środki dezynfekujące – dodał.

Program „Praca dla Więźniów” to zainicjowany przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego w 2016 r. oraz realizowany przez Służbę Więzienną program wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizacji zawodowej. W czasie realizacji programu zatrudnienie skazanych zwiększyło się o prawie 12 tysięcy osadzonych, a wskaźnik powszechności zatrudnienia osadzonych przekroczył wartość 56%. W grupie skazanych zdolnych do pracy wskaźnik wynosi ponad 84%. Obecnie pracuje prawie 37 tys. osób pozbawionych wolności (dane na koniec grudnia 2019 roku).

Czy więźniowie są bezpieczni?

Podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa opracowanym przez ekspertów jest naszym obywatelskim obowiązkiem – powiedział w piątek minister sprawiedliwość Zbigniew Ziobro. Dodał, że resort prowadzi intensywne prace w celu zapobiegania zagrożeniu koronawirusem.

Szef resortu sprawiedliwości podczas konferencji prasowej w piątek zapewnił, że Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi działania zmierzające do zapobiegania zagrożeniu koronawirusem. Poinformował, że od wielu dni trwają w ministerstwie związane z tym intensywne spotkania.

“Podporzadkowanie się zasadom, które zostały opracowane przez naukowców, jest naszym obywatelskim obowiązkiem każdego z nas, a naszym dodatkowo jako ludzi, którzy odpowiadają za funkcjonowanie tej części naszego państwa jako wymiaru sprawiedliwości, jest obowiązkiem zachęcać każdego, kto w tym obszarze się znajdzie, żeby do reguł bezpieczeństwa się stosować, ale też zagwarantować wszystkim, by te reguły bezpieczeństwa mogły być wprowadzane w życie” – wskazał Ziobro.

Zapewnił przy tym, że celem MS jest też zagwarantowanie bezpieczeństwa pracownikom i funkcjonariuszom Służby Więziennej.

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy