w ,

Na polecenie Ziobry więźniowie będą pracować przy produkcji maseczek i środków dezynfekujących!

„Na polecenie Zbigniew Ziobro sprawdziliśmy moce produkcyjne zakładów przywięziennych. Już w dwóch rozpoczęliśmy produkcję maseczek (7 tysięcy dziennie). Zamierzamy wprowadzić system zmianowy. Niebawem rozpoczynamy produkcję środków dezynfekujących. Maseczki produkują więźniowie” – pisze na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Dziś zdecydowanie brakuje zarówno maseczek jak i środków dezynfekujących, praktycznie cały asortyment z zniknął z aptek. Bardzo dobrze, że przestępcy odbywający kary będą się mogli na coś przydać społeczeństwu, na tym powinna polegać resocjalizacja.

Wiceminister oznajmił, że w przedsiębiorstwie podlegającym Ministerstwu Sprawiedliwości od kilku dni codzienne produkowanych jest już 3,5 tys. maseczek dziennie. – Możemy rozszerzyć tę produkcję do 7-8 tys na dobę – podkreślił Wójcik – Te maseczki szyją więźniowie. W sumie cztery przedsiębiorstwa mogą produkować maseczki, kombinezony i środki dezynfekujące – dodał.

Program „Praca dla Więźniów” to zainicjowany przez wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego w 2016 r. oraz realizowany przez Służbę Więzienną program wspierania szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych, a w szczególności ich aktywizacji zawodowej. W czasie realizacji programu zatrudnienie skazanych zwiększyło się o prawie 12 tysięcy osadzonych, a wskaźnik powszechności zatrudnienia osadzonych przekroczył wartość 56%. W grupie skazanych zdolnych do pracy wskaźnik wynosi ponad 84%. Obecnie pracuje prawie 37 tys. osób pozbawionych wolności (dane na koniec grudnia 2019 roku).

Czy więźniowie są bezpieczni?

Podporządkowanie się zasadom bezpieczeństwa opracowanym przez ekspertów jest naszym obywatelskim obowiązkiem – powiedział w piątek minister sprawiedliwość Zbigniew Ziobro. Dodał, że resort prowadzi intensywne prace w celu zapobiegania zagrożeniu koronawirusem.

Szef resortu sprawiedliwości podczas konferencji prasowej w piątek zapewnił, że Ministerstwo Sprawiedliwości prowadzi działania zmierzające do zapobiegania zagrożeniu koronawirusem. Poinformował, że od wielu dni trwają w ministerstwie związane z tym intensywne spotkania.

„Podporzadkowanie się zasadom, które zostały opracowane przez naukowców, jest naszym obywatelskim obowiązkiem każdego z nas, a naszym dodatkowo jako ludzi, którzy odpowiadają za funkcjonowanie tej części naszego państwa jako wymiaru sprawiedliwości, jest obowiązkiem zachęcać każdego, kto w tym obszarze się znajdzie, żeby do reguł bezpieczeństwa się stosować, ale też zagwarantować wszystkim, by te reguły bezpieczeństwa mogły być wprowadzane w życie” – wskazał Ziobro.

Zapewnił przy tym, że celem MS jest też zagwarantowanie bezpieczeństwa pracownikom i funkcjonariuszom Służby Więziennej.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Służby odradzały Grodzkiemu wyjazd do Włoch. Teraz funkcjonariusze SOP towarzyszący marszałkowi są na 14-dniowej kwarantannie!

Koronawirus: jak się ochronić? [WIDEO – NAJWAŻNIEJSZE ZASADY] – Udostępnij!