De-Press-Zespół
Piosenki zespołu De Press. De Press – norweska grupa muzyczna założona w roku 1980 przez Polaka - Andrzeja Dziubka (znanego jako Andrej Nebb) oraz Norwegów Jørna Kristensena i Ole Snortheima. W późniejszych latach skład zespołu zmieniał się, na płycie Potargano chałpa - 1996 r. na perkusji grał Robert Vitting. W 2001 roku w skład zespołu weszli muzycy z Podhala,na gitarach grali: Sebastian Studnicki i Łukasz Bodura, na perkusji Dariusz Chrobak, na gitarze basowej Maciej Bełtowski; wspólnie w 2002 r. nagrali płytę Cy bocycie Swinty ojce. Debiutancka płyta Block to block uzyskała po latach tytuł najlepszego rockowego albumu wydanego w Norwegii.
De-Press-Zespół
De-Press-Zespół
Zespół zawiesił działalność w latach 1983-1989 – wówczas Andrzej Dziubek działał w zespole Holy Toy. Płyty wydane w początkach istnienia grupy oficjalnie nie były dostępne w Polsce. De Press wystąpił w widowisku 16.12.1981 wyreżyserowanym przez Łukasza Kobielę, które odbyło się w 30. rocznicę pacyfikacji kopalni "Wujek" w Katowicach De Press w serwisie Last FM: http://www.lastfm.pl/music/De+Press
Płyty zespołu De Press możecie nabyć tutaj:
Niektóre z najnowszych, polskich płyt zespołu De Press to: Zre nas konsumpcja (2008), Kolędy (2008), Myśmy rebelianci (2009), Gromy i pyłki (2010) - album programowy poświęcony w całości poezji Cypriana Kamila Norwida. Na płycie zawarto 19 utworów do tekstów Norwida. Wewnątrz płyty umieszczono książeczkę z życiorysem, rysunkami oraz poezją poety. Amen (2011) i najnowsza: Sex spod Tater (2013). Warto również wspomnieć o singlu: Katyń/Smoleńsk wydanym w 2010 roku i rozdawanym na koncercie ku czci ofiar Katastrofy Smoleńskiej.  

Składanka Piosenek zespołu De Press

: Zapraszam do odsłuchania mojej playlisty: (Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę teledysku pod odtwarzaczem).
Po płytach Myśmy Rebelianci i Gromy pyłki zespół De Press wydał kolejny album. Płyta "Amen" w całości jest dedykowana Janowi Pawłowi II. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany będzie na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. "Amen" zespołu DE PRESS nie jest zwykłą płytą o Janie Pawle II. Andrzej Dziubek poza miłością do papieża na płycie wyraża swoją wiarę w Boga. Polecam posłuchać: Piosenki o Janie Pawle II Płyta jest do nabycia w sklepie: http://www.chrzescijanskiegranie.pl [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=S8GjrvJHkLE[/youtube]

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0
Bajka o Magdalenie Ogórek

Bajka o Magdalenie Ogórek

forteca logo ze strony zespołu

Forteca