De Press - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 9 lipca, 2020

De Press

on

- Reklama-
Piosenki zespołu De Press. De Press – norweska grupa muzyczna założona w roku 1980 przez Polaka - Andrzeja Dziubka (znanego jako Andrej Nebb) oraz Norwegów Jørna Kristensena i Ole Snortheima. W późniejszych latach skład zespołu zmieniał się, na płycie Potargano chałpa - 1996 r. na perkusji grał Robert Vitting. W 2001 roku w skład zespołu weszli muzycy z Podhala,na gitarach grali: Sebastian Studnicki i Łukasz Bodura, na perkusji Dariusz Chrobak, na gitarze basowej Maciej Bełtowski; wspólnie w 2002 r. nagrali płytę Cy bocycie Swinty ojce. Debiutancka płyta Block to block uzyskała po latach tytuł najlepszego rockowego albumu wydanego w Norwegii.
De-Press-Zespół
De-Press-Zespół
Zespół zawiesił działalność w latach 1983-1989 – wówczas Andrzej Dziubek działał w zespole Holy Toy. Płyty wydane w początkach istnienia grupy oficjalnie nie były dostępne w Polsce. De Press wystąpił w widowisku 16.12.1981 wyreżyserowanym przez Łukasza Kobielę, które odbyło się w 30. rocznicę pacyfikacji kopalni "Wujek" w Katowicach De Press w serwisie Last FM: http://www.lastfm.pl/music/De+Press  
Płyty zespołu De Press możecie nabyć tutaj:
  [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=sS0pQg6tDQE[/youtube] Niektóre z najnowszych, polskich płyt zespołu De Press to: Zre nas konsumpcja (2008), Kolędy (2008), Myśmy rebelianci (2009), Gromy i pyłki (2010) - album programowy poświęcony w całości poezji Cypriana Kamila Norwida. Na płycie zawarto 19 utworów do tekstów Norwida. Wewnątrz płyty umieszczono książeczkę z życiorysem, rysunkami oraz poezją poety. Amen (2011) i najnowsza: Sex spod Tater (2013). Warto również wspomnieć o singlu: Katyń/Smoleńsk wydanym w 2010 roku i rozdawanym na koncercie ku czci ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Składanka Piosenek zespołu De Press

: Zapraszam do odsłuchania mojej playlisty: (Aby odtworzyć wybrany klip wystarczy kliknąć w miniaturkę teledysku pod odtwarzaczem).
- Reklama -
- Reklama -

YouTube responded with an error: The request cannot be completed because you have exceeded your <a href="/youtube/v3/getting-started#quota">quota</a>.

Po płytach Myśmy Rebelianci i Gromy pyłki zespół De Press wydał kolejny album. Płyta "Amen" w całości jest dedykowana Janowi Pawłowi II. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany będzie na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. "Amen" zespołu DE PRESS nie jest zwykłą płytą o Janie Pawle II. Andrzej Dziubek poza miłością do papieża na płycie wyraża swoją wiarę w Boga. Polecam posłuchać: Piosenki o Janie Pawle II Płyta jest do nabycia w sklepie: http://www.chrzescijanskiegranie.pl [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=S8GjrvJHkLE[/youtube]

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,870FaniLubię
18,077ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy