w ,

Dlaczego zarząd Platformy Obywatelskiej nie potępił działalności żony Borysa Budki? Gdzie reakcja?

“Czy Platforma Obywatelska wydała oświadczenie ws. swojej radnej z Gliwic, która miała nienależnie pobrać 13 tysięcy złotych z ZUS? Pomijając nawet fakt, że jest żoną szefa ich partii, prawnika, który “#Rule Of Law” ma non stop na ustach – gdzie potępienie takiego zachowania?” 

Jesteśmy w okresie wyborczym, żona lidera największej opozycyjnej partii jest oskarżana przez media o pobieranie nienależnych jej świadczeń z ZUS, a o jeżdżenie na imprezy w czasie kiedy powinna zajmować się babcią. Oskarżana jest nie tylko żoną lidera PO ale również wieloletnim członkiem tej partii, pełni funkcję publiczną – jest radną Gliwic. Ze strony zarządu Platformy Obywatelskiej nie doczekaliśmy się żadnej reakcji, żadnych wyjaśnień, nie zawieszony jej w prawach członka partii do czasu wyjaśnienia sprawy.

Pobierała nienależne świadczenia z ZUS?

Katarzyna Kuczyńska-Budka, będąc na zwolnieniu lekarskim, brała udział w obradach Rady Miasta Gliwice – ustalił portal wpolityce.pl. Wcześniej „Super Express” ujawnił, że żona lidera PO uczestniczyła w tym czasie w imprezach rozrywkowych.

„Super Express” informował, że Kuczyńska-Budka ma zwrócić do ZUS ponad 13 tys. zł. ZUS zarzuca jej, że zamiast siedzieć w domu, była na co najmniej kilku imprezach, Zakład zamieścił listę tych imprez.

„W czasie gdy miała być niezdolna do pracy, Kuczyńska-Budka wzięła udział m.in. w koncercie w Sosnowcu, meczu siatkówki w Gliwicach czy święcie Solidarności w Gdańsku. To nie wszystko. ZUS zarzuca też, że oddalała się z miejsca zamieszkania w trakcie pobierania zasiłku opiekuńczego z racji opieki nad babcią. W tym czasie kobieta odwiedziła Warszawę, gdzie gościła na gali jednego z dzienników, oraz wzięła udział w Kongresie w Katowicach” – podaje gazeta.

Sam Borys Budka nazwał to „prywatną sprawą żony”. Katarzyna Kuczyńska-Budka jest nie tylko członkiem PO, jest radną Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach. Jest osobą publiczną. Przypomnijmy, w 2018 r. wielu członków gliwickiej PO zrezygnowało z członkostwa w partii po tym, gdy tuż przed rejestracją list wyborczych wyrzucono z list aktywnych działaczy i wstawiono między innymi żonę Budki. Więcej o tym poniżej:

PRZYPOMINAMY: Jak żona Borysa Budki radną została… (w tym przegrany proces za oczernianie radnego PiS)

Za: Super Express, tvp.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PRZYPOMINAMY: Jak żona Borysa Budki radną została… (w tym przegrany proces za oczernianie radnego PiS)

“Czekam na Nitrasa w kajdankach. Tyle w temacie.” “Nitras powinien być pozbawiony immunitetu i ścigany jak zwykły przestępca.”