Dlaczego zarząd Platformy Obywatelskiej nie potępił działalności żony Borysa Budki? Gdzie reakcja? - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Dlaczego zarząd Platformy Obywatelskiej nie potępił działalności żony Borysa Budki? Gdzie reakcja?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

“Czy Platforma Obywatelska wydała oświadczenie ws. swojej radnej z Gliwic, która miała nienależnie pobrać 13 tysięcy złotych z ZUS? Pomijając nawet fakt, że jest żoną szefa ich partii, prawnika, który “#Rule Of Law” ma non stop na ustach – gdzie potępienie takiego zachowania?” 

Jesteśmy w okresie wyborczym, żona lidera największej opozycyjnej partii jest oskarżana przez media o pobieranie nienależnych jej świadczeń z ZUS, a o jeżdżenie na imprezy w czasie kiedy powinna zajmować się babcią. Oskarżana jest nie tylko żoną lidera PO ale również wieloletnim członkiem tej partii, pełni funkcję publiczną – jest radną Gliwic. Ze strony zarządu Platformy Obywatelskiej nie doczekaliśmy się żadnej reakcji, żadnych wyjaśnień, nie zawieszony jej w prawach członka partii do czasu wyjaśnienia sprawy.

Pobierała nienależne świadczenia z ZUS?

Katarzyna Kuczyńska-Budka, będąc na zwolnieniu lekarskim, brała udział w obradach Rady Miasta Gliwice – ustalił portal wpolityce.pl. Wcześniej „Super Express” ujawnił, że żona lidera PO uczestniczyła w tym czasie w imprezach rozrywkowych.

„Super Express” informował, że Kuczyńska-Budka ma zwrócić do ZUS ponad 13 tys. zł. ZUS zarzuca jej, że zamiast siedzieć w domu, była na co najmniej kilku imprezach, Zakład zamieścił listę tych imprez.

„W czasie gdy miała być niezdolna do pracy, Kuczyńska-Budka wzięła udział m.in. w koncercie w Sosnowcu, meczu siatkówki w Gliwicach czy święcie Solidarności w Gdańsku. To nie wszystko. ZUS zarzuca też, że oddalała się z miejsca zamieszkania w trakcie pobierania zasiłku opiekuńczego z racji opieki nad babcią. W tym czasie kobieta odwiedziła Warszawę, gdzie gościła na gali jednego z dzienników, oraz wzięła udział w Kongresie w Katowicach” – podaje gazeta.

Sam Borys Budka nazwał to „prywatną sprawą żony”. Katarzyna Kuczyńska-Budka jest nie tylko członkiem PO, jest radną Koalicji Obywatelskiej w Gliwicach. Jest osobą publiczną. Przypomnijmy, w 2018 r. wielu członków gliwickiej PO zrezygnowało z członkostwa w partii po tym, gdy tuż przed rejestracją list wyborczych wyrzucono z list aktywnych działaczy i wstawiono między innymi żonę Budki. Więcej o tym poniżej:

PRZYPOMINAMY: Jak żona Borysa Budki radną została… (w tym przegrany proces za oczernianie radnego PiS)

Za: Super Express, tvp.info

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,135FaniLubię
17,902ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy