Za:: flickr.com (by Michael Vadon), kremlin.ru
w ,

Donald Trump OSTRO o polityce migracyjnej Angeli Merkel! „To katastrofalny błąd i duże nieszczęście!”

Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych krytycznie ocenił politykę migracyjną Niemiec. Donald Trump, choć wyraził szacunek dla samej Angeli Merkel, to jej działania uznał za porażkę i wielkie nieszczęście. Zaś Sojusz Północnoatlantycki uznał za przestarzały.

Mam wielki szacunek dla Angeli Merkel, jednak jej polityka migracyjna była katastrofalnym błędem. Uważam jednak, że to co się stało, to duże nieszczęście – powiedział prezydent elekt USA w rozmowie z niemieckim periodykiem „Bild”. Donald Trump przyznał też, że nie chciałby znaleźć się w podobnej sytuacji jak Niemcy. – Nie chcemy, by przyjeżdżali do nas ludzie z Syrii, o których nic nie wiemy. Nie mamy możliwości sprawdzenia ich – zaznaczył. Dlatego jednym z pierwszych dekretów prezydenta będzie dotyczył zabezpieczenia granic Stanów Zjednoczonych.

Prezydent elekt powtórzył też swoją ocenę NATO, którą po raz pierwszy przedstawił w kampanii wyborczej. Uznał, że Sojusz Północnoatlantycki jest „przestarzały”. – NATO ma problemy. Jest przestarzałe, ponieważ zostało zaprojektowane wiele, wiele lat temu. Po drugie kraje (członkowskie) nie płacą tyle ile powinny – powiedział. Zdaniem polityka, taka sytuacja nie jest „fair”. Ponadto NATO popełniło błąd u nie zatroszczyło się o walkę z terroryzmem. Mimo to, prezydent elekt uznał NATO za „bardzo ważne”.

ZOBACZ:

Donald Trump: terroryści muszą zostać starci z powierzchni ziemi!

Prezydent Trump pytany był też o ocenę Władimira Putina, prezydenta Federacji Rosyjskiej, ale nie udzielił jednoznacznej wypowiedzi. – Ludzie muszą się jakoś dogadywać i robić to, co do nich należy, by być fair. Okay? Macie sankcje wobec Rosji – zobaczymy, czy da się zrobić kilka dobrych interesów z Rosją – powiedział. Jak dodał, Rosja „bardzo cierpi” z tego powodu.

Donald Trump mówił też o Unii Europejskiej, która w jego oczach  jest „środkiem do celu Niemiec”. Stąd też decyzję Wielkiej Brytanii o Brexicie uznał za „bardzo rozsądną” i dodał, że śladem Wielkiej Brytanii pójdą kolejne kraje.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

ZOBACZ:

Wojciech Cejrowski: „Trump usadził CNN! JEST MOC!”

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Bruksela chce odebrać Polsce unijne dotacje? Tu nie chodzi o żadną demokrację, tylko o grube miliardy euro!

Arabia Saudyjska: ślub 80-latka z 12-letnią dziewczynką. Chory kraj. Chore prawo.