w ,

Dramat dzieci trwa. Średnio co 7 sekund za mąż wydawana jest nieletnia dziewczynka!

Do ślubów z dziećmi dochodzi najczęściej w Afganistanie, Jemenie, Somalii i Indiach. Tam małe dziewczynki często wydawane są za mąż za dużo starszych mężczyzn. Panny młode mają poniżej 15 lat. Średnio na świecie taki ślub odbywa się co 7 sekund.

Dramatyczne dane wynikają z raportu międzynarodowej organizacji Save the Children. Według wyliczeń, średnio na świecie co 7 sekund dziewczynka, która nie ma jeszcze 15 lat, wychodzi za mąż. Niektóre z nich mają jedynie 10 lat. Do takich ślubów najczęściej dochodzi w Afganistanie, Jemenie, Somalii i Indiach. Małe dziewczynki wydawane są zazwyczaj za starszych mężczyzn.

Wczesne zamążpójście nie tylko pozbawia dziewczynkę szans na edukację ale przede wszystkim zwiększa ryzyko śmierci i powikłań zdrowotnych po porodzie. Dzieje się tak, gdyż ciała małych mężatek nie są jeszcze dobrze rozwinięte.

Niemcy bezradni: Wielka fala pedofilskich małżeństw z dziewczynkami wśród imigrantów!

Raport wskazuje, że najgorszymi krajami do życia dla młodych dziewczyn są: Niger, Czad, Republika Środkowej Afryki, Mali i Somalia. Według szacunków UNICEF, obecnie 700 mln dzieci pozostaje w związkach małżeńskich, zaś liczba ta ma wzrosnąć do 950 mln w 2030 roku.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Węgierski rząd: Podejście Trumpa do sprawy migracji jest nam bliższe!

Bojkotowany Orlen musiał zmienić logo (orzeł) oraz nazwę by utrzymać się na niemieckim rynku. A nam wmawiali, że nie ma znaczenia jakiej narodowości jest kapitał…