Europejskie lewactwo atakuje: “Polska nie weszłaby dzisiaj do UE, bo jest konserwatywna”

0
12659

Minister spraw zagranicznych Luksemburga, Jean Asselborn udzielił wywiadu dziennikowi „Tagesspiegel”, w którym przyznał, że Polska nie weszłaby dzisiaj do Unii Europejskiej, ponieważ zwraca się w kierunku konserwatywnego państwa narodowego.

Asselbornowi nie podoba się rzekome naruszanie praworządności przez polskie władze. Wskazał między innymi na reformę wymiaru sprawiedliwości, która ma być – według szefa luksemburskiej dyplomacji – „utrudnianiem jego działania”.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ: 

Dyplomata w niezbyt dyplomatycznym wywiadzie ocenił, że zmianom w Polsce „widocznie patronuje” szef węgierskiego rządu, Victor Orban. Asselborn zaatakował przede wszystkim Jarosława Kaczyńskiego, nazywając go ideologiem. To z winy szefa PiS Polska „ma być kulą u nogi Unii Europejskiej” a sam Kaczyński chce „stworzyć prawicowo-konserwatywny porządek społeczny oparty na państwie narodowym”.

Luksemburski polityk wątpi, czy uda się wymierzyć wobec Polski sankcję zawieszenia jej prawa głosu w Radzie Europejskiej. Uważa natomiast, że należy „polskiemu narodowi wskazać na negatywne konsekwencje naruszania zasad państwa prawa. „Polska sama zwalnia tempo w UE” – zaznacza Asselborn i przypomina, że Polska w dalszym ciągu korzysta z wysokich unijnych subwencji.

Za: pch24.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here