ZGNIŁA UNIA! Juncker ochraniał międzynarodowe korporacje przed opodatkowaniem! - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

ZGNIŁA UNIA! Juncker ochraniał międzynarodowe korporacje przed opodatkowaniem!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Okazuje się, że Jean-Claude Juncker, jako premier Luksemburga spędził wiele lat na potajemnym sabotowaniu planów UE dotyczących przeciwdziałania unikaniu opodatkowania przez międzynarodowe korporacje.

Wszystko po to, by jego kraj – podpisując poufne umowy z korporacjami – nadal mógł przyciągać do siebie jak największy kapitał. Chamskie dbanie o interesy własnego państwa kosztem innych każe powątpiewać, czy Junker jest dziś odpowiednią osobą by zajmować stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Jean-Claude Juncker był premierem Luksemburga od stycznia 1995 r. do grudnia 2013 r., kiedy to został powołany na stanowisko szefa Komisji Europejskiej. Zgodnie z wynikami międzynarodowego śledztwa dziennikarskiego przeprowadzonego przez amerykański ośrodek “International Consortium of Investigative Journalists” we współpracy m.in. z brytyjskim “The Guardian”, niemieckim “Süddeutsche Zeitung” oraz irlandzkim “The Irish Times” – w latach kiedy Juncker był premierem Luksemburga rząd tego państwa podpisał z globalnymi korporacjami około 340 specjalnych umów podatkowych, które w istocie zwalniały je z obowiązków podatkowych w innych państwach. W ten sposób cierpiały przychody budżetowe państw, gdzie wspomniane korporacje prowadziły działalność zarobkową (np. w Polsce).

Obecnie “The Guardian” ujawnia kolejne rewelacje na temat roli, jaką odegrał Juncker w sprawie blokowania działań Unii Europejskiej wymierzonych w duże międzynarodowe korporacje, które unikały płacenia podatków. Okazało się, że w ramach UE powołany został w 1998 roku specjalny komitet d/s przygotowania ogólnoeuropejskiego kodeksu zachowań podatkowych. Kodeks ten w pierwotnej wersji zawierał wiele przepisów, które znacząco utrudniały lub wręcz uniemożliwiały zawieranie tajnych porozumień między rządami poszczególnych państw wchodzących w skład UE, a międzynarodowymi korporacjami w/s tzw. optymalizacji podatkowych.

Niestety osobiste działania podejmowane przez Junckera na forum wspomnianego komitetu, których celem było skuteczne opóźnienie lub rozmiękczenie postanowień projektowanego kodeksu, przynosiły skutek. Luksemburg, dla własnych zysków i na szkodę innych państw, mógł nadal zawierać tajne porozumienia z poszczególnymi międzynarodowymi korporacjami, gdyż staraniami Junckera działania takie nadal nie były nielegalne!

W tym kontekście zasadnym jest pytanie – czy ktoś taki jak Juncker, kto w imię kasy tak chamsko dbał o interesy własnego państwa kosztem innych, powinien dziś piastować stanowisko szefa Komisji Europejskiej?

Za: niewygodne.info.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,872ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy