Film: Towarzysz Generał - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Film: Towarzysz Generał

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Film opowiada o wprowadzeniu stanu wojennego jak i jego “konieczności.” “Towarzysz generał” to film dokumentalny Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka wyprodukowany w 2009 roku, opowiadający o życiu i karierze Wojciecha Jaruzelskiego, generała armii Ludowego Wojska Polskiego, ostatniego przywódcy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i prezydenta RP w latach 1989-1990.

W filmie wypowiadają się politolog John Lenczowski, historycy Lech Kowalski, Piotr Gontarczyk, Sławomir Cenckiewicz, Paweł Wieczorkiewicz, Bogdan Musiał, Andrzej Paczkowski, Marek Jan Chodakiewicz i rosyjski dysydent Władimir Bukowski.

Po projekcji protest i krytykę wyraził sam Wojciech Jaruzelski, przedstawiciele partii SLD oraz „Gazeta Wyborcza”. Ponadto zainterweniowały Teresa Torańska i Maria Zmarz-Koczanowicz, autorki filmu pt. Noc z generałem (2001), twierdząc, że produkcja Towarzysz Generał zawiera fragmenty ich dzieła, jednak ich protest został odrzucony z uwagi na fakt, że właścicielem obu produkcji jest Telewizja Polska.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,248FaniLubię
17,844ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy