w ,

Giertych powielał rosyjską propagandę Ławrowa dot. Zachodniej Ukrainy

W marcu 2022 roku szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow stwierdził, że Polska rozważa „przejęcie kontroli nad zachodnią Ukrainą”. Zdaniem ekspertów w Polsce to absurdalna propaganda Kremla, ale nie wszyscy w kraju są tego zdania. „Uważam, że Orbán próbował namówić Morawieckiego do jakiegoś udziału w misji polegającej na przejęciu administracji części zachodniej Ukrainy” – stwierdził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Roman Giertych.

Giertych rozpowszechnia teorie rosyjskiej propagandy?

„Ja postawiłem publiczne pytanie, które wielu zaatakowało – czy ten plan misji pokojowej Kaczyńskiego, który on przedstawił w Kijowie, to czy to był ten plan Orbána, który Orbán rozrysowywał Morawieckiemu gdzieś na mapie wielkich Węgier” – powiedział w najnowszym wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Roman Giertych.

Jednym z przykładów wrogich działań Kremla wobec Polski jest podsycanie stosunków polsko-ukraińskich.

Co mówił Ławrow?

– Inicjatywa wysłania sił pokojowych NATO na Ukrainę może oznaczać faktyczną kontrolę Polski nad zachodnią częścią kraju – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany przez rosyjską propagandową agencję Interfax.

– Nie wykluczam, że (…) podstawą takich sił pokojowych byłby polski kontyngent, który przejmie kontrolę nad zachodnią Ukrainą (…) i pozostanie tam przez długi czas – mówił Ławrow. Jak dodał, „wydaje się, że taki jest plan”.

Na słowa Ławrowa reagował Giertych: „Siergiej Ławrow de facto składa ofertę Polsce przejęcia zachodniej Ukrainy i Lwowa odpowiadając na inicjatywę Kaczyńskiego o misji pokojowej NATO. Kraje NATO odżegnują się od udziału w tej operacji, a PiS w nią brnie. Bo tak Orban dogadał z Morawieckim, Kaczyńskim i … Putinem” – napisał na Twitterze mecenas.

Tezy Giertycha wpisują się w to o czym w 2017 pisano w raporcie centrum analiz propagandy i dezinformacji, w dziale “Przegląd wrogich Polsce narracji rosyjskich w polskiej i rosyjskiej przestrzeni informacyjnej” – wskazano, że powiela narrację o zwrocie Lwowa:

Jakie poglądy prezentował Roman Giertych dot. stosunków z Rosją?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Te zdjęcia mówią same za siebie

SZOKUJĄCE! To Giertych mówił o powstaniu Nord Stream w 2014 roku! WIDEO