w , ,

Hurrrrraaaaaaaaaaaa! “Małgorzata Gersdorf nie jest już przewodniczącą KRS”

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf złożyła we wtorek rezygnację z funkcji przewodniczącej Krajowej Rady Sądownictwa – poinformował rzecznik KRS Waldemar Żurek.

„Uprzejmie informuję, że Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf złożyła dzisiaj, 6 marca 2018 r., rezygnację z funkcji Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa” – przekazał Żurek.

Sejm wybrał we wtorek 15 sędziów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. Dziewięć kandydatur wskazał klub PiS, sześć – klub Kukiz’15. Pozostałe kluby nie skorzystały z prawa wskazania kandydatur. Kluby: PO, Nowoczesna i PSL-UED nie wzięły udziału w głosowaniu.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ O SĘDZI GERSDORF: CO ZA BUTA!!! Gersdorf łamie Konstytucję i krytykuje decyzję suwerena! Kasta kwiczy! [WIDEO]

Za ustaloną w poniedziałek przez sejmową komisję sprawiedliwości i praw człowieka listą 15 kandydatów na członków KRS głosowało 267 posłów, nikt nie głosował przeciw, dwóch posłów wstrzymało się od głosu. Kluby: PO, Nowoczesna i PSL-UED nie wzięły udziału w głosowaniu.

Wymagana większość trzech piątych głosów wynosiła 162 głosy. Za głosowało 234 posłów PiS, 27 posłów Kukiz’15, pięciu posłów koła WiS oraz jeden poseł niezrzeszony Jan Klawiter. Od głosu wstrzymało się dwóch posłów niezrzeszonych: Robert Winnicki i Piotr Liroy-Marzec.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: To nagranie pokazuje jak bardzo Platforma Obywatelska upolityczniła sądy! To trzeba zobaczyć! [WIDEO]

Za: TVP.info, PAP

A ja kiedy widzę taki nagłówek: “Małgorzata Gersdorf nie jest już przewodniczącą KRS”, to:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Szwagrzyk: Po stronie ukraińskiej brak jest gotowości do uznania odpowiedzialności za zbrodnie [WIDEO]

Zapomniana masakra na Radogoszczu – Niemcy podpalili budynek z 1,5 tys. Polaków w środku. Przeżyło 30 osób…