Idzie ku lepszemu! Norwegia wprowadza zasadę: "Nie znasz języka, nie ma zasiłku." - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 4 czerwca, 2020

Idzie ku lepszemu! Norwegia wprowadza zasadę: “Nie znasz języka, nie ma zasiłku.”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Siv Jensen, norweska minister finansów i szefowa współrządzącej Partii Postępu chce wymóc na imigrantach naukę języka. Jeżeli obcokrajowcy nie opanowali norweskiego w ciągu pięciu lat, zostaliby pozbawieni zasiłków.

„Jeżeli integracja cudzoziemców ma się udać, to wielkie znaczenie będzie miało podjęcie przez nich pracy. Jedna z najważniejszych rzeczy, jaką możemy uczynić, aby tak się stało, to postawić im wymagania, zwłaszcza jeśli chodzi o naukę norweskiego. Ma to kluczowe znaczenie dla dobrej integracji – oceniła Jensen w rozmowie z dziennikiem „Aftenposten”.

Partia Postępu znana jest ze swego nacjonalizmu, ale odkąd weszła do koalicji rządzącej, złagodziła swe stanowisko. Jednak przed wyborami parlamentarnymi, zaplanowanymi na wrzesień, narracja „antyimigrancka” partii nieco przybiera na sile.

Wcześniej partia ta opowiadała się za obcięciem rządowych dotacji na naukę języka dla cudzoziemców i azylantów. Jensen nie widzi tu sprzeczności, gdyż uważa za niecelowe wydawanie publicznych pieniędzy na naukę norweskiego azylantów, którzy nie chcą pozostać w Norwegii.

Norwegia: Jedna szósta mieszkańców kraju to imigranci!

Ci, co zechcą zamieszkać w tym kraju, mieliby po pięciu latach zdać test językowy. Jeśli wynik byłby negatywny, osoba taka nie mogłaby występować do państwa z wnioskiem o objęcie świadczeniami – czy to w postaci zasiłku czy renty.

Premier Norwegii Erna Solberg (Prawica) takie pomysły przyjęła bez entuzjazmu podkreślając, że wyznaczanie granic czasowych nie jest właściwe, a należałoby też brać pod uwagę zaangażowanie na kursach.

Według ostatnich sondaży przedwyborczych na Prawicę chce zagłosować ok 22,7 proc. ankietowanych. Partia Postępu może liczyć na 12,6 proc. głosów, zaś na Chrześcijańską Partię Ludowa i Socjalistyczną Lewicę zagłosowałoby po 5,2 proc. wyborców.

Za: pch24.pl, źródło: gość.pl

Norwegia: Muzułmanin zgwałcił córkę za „zbytnie uleganie wpływom zachodnim”

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,139FaniLubię
17,903ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy